Wel een leuke stelling Harry, maar kun je ook een voorbeeld geven?
Ik vond Prince trouwens wel leuk, moet ik zeggen. Hij is toch niet oncreatief?
Madonna is ook niet oncreatief, al ligt het niet op het niveau van haar muziek, want dat is allemaal supergelikt. Maar wel in de dingen die ze in haar liedjes aan de orde probeert te stellen. Er is altijd een thema, vaak ook provocerend.
Door deze stelling schiet het wel door me heen dat megalomanie een kenmerk is van dit soort sterren. Het supersterrendom wordt niet afgewezen, maar juist heel erg benadrukt. Maar ik heb me eigenlijk nooit afgevraagd of iemands religiositeit hier een rol in zou kunnen spelen. Ik weet überhaupt niet of popmusici een geloof hebben, tenzij ze hier zelf buitensporig mee te koop lopen, zoals dat Amerikaanse meisje wiens naam ik niet kan onthouden, maar die tegen abortus ageert en het moederschap promoot, maar zichzelf helemaal te gronde richt door haar absurde religieuze eisen. Als iemand zo doorslaat, valt het mij ook op, ook al kan ik naam niet onthouden, en ken ik haar muziek ook niet.
Ik herinner me dat ik als tiener onder de indruk was van Alice Cooper (tot naar buiten kwam dat hij kippen in zijn shows opvoerde). Dat is natuurlijk een hele extreme persoonlijkheid. Je kan hem dus nauwelijks 'oncreatief' noemen. Maar toen bleek dan dat hij heel religieus is. Dat verbaasde mee eerst, maar later begon ik te begrijpen dat dit heel goed mogelijk is, vanwege een bepaald soort narcisme dat de religie in mensen aanwakkert.
Onlangs heeft Alice Cooper een christelijk opvangcentrum opgericht, dus het is bepaald iemand die zich met zijn religie identificeert.
Misschien moet je toch even toelichten wat je precies bedoel, en een voorbeeld geven van wat jij creatief vindt?