de grote tovenaar

Gewoon gezellig dus.

de grote tovenaar

Berichtdoor Pieter H » ma jul 26, 2010 4:51 pm

Ik ben mij ervan bewust dat ik vast niet iets nieuws aanboor;maar er zijn in Nederland en ik denk in alle "beschaafde" landen wetten die de godsdiensten niet alleen subsidiëren ten koste van alle belasting-betalers ;maar ook nog eens een aparte wettelijke status verlenen.

Een voorbeeld hiervan is de wet op godsdienst vrijheid;welnu ieder moet natuurlijk vrij zijn om te geloven wat men wil;echter waarom een wet ?
Zijn de godsdiensten zo zwak dat ze zonder speciale wet niet overleven ?

Als eerste,wat is de definitie van een godsdienst,kerk,sekte of geloofsgemeenschap?
Het antwoord zou simpel dienen te zijn n.l. een vereniging of club van mensen of leden die allemaal hetzelfde willen geloven.
Daarvoor is in de grondwet al opgenomen de vrijheid van meningsuiting en de vrijheid van vereniging,alsmede vrije keus van scholen.
Een aparte wet is daarvoor dus helemaal niet nodig;deze wet is gevaarlijk en dient afgeschaft te worden vanwege het volgende:

Vrijwel alle religies misbruiken deze wet om andere wetten te ontduiken of anderen hun levenswijze op te dringen:
Het is verboden om minderjarigen te verminken (universele rechten van de mens) toch gebeurt dat op grote schaal bij zowel moslims als joden.
Het dragen van gezicht-bedekkende kleding,dit is in strijd met de openbare veiligheid.
Het discrimineren van vrouwen,anders geaarden,kortom alles wat in de religieuze kraam te pas komt.
Het in eigen kring "berechten" van daders van strafbare feiten;dus het niet aangeven bij justitie.

Nog zo'n wet;de wet op godslastering:
Dit is natuurlijk een idiote wet;eerstens dient de aanklager dan te bewijzen dat datgene dat belasterd zou kunnen worden ook werkelijk bestaat !!

Welke god bedoelen ze dan ?
Isis en osiris,wodan en freija,pallas athene,augustus,allah,god,duivel ;lijkt me lastig !
En dan te bedenken dat de zon niet meer om de aarde draait en dat heksen,trollen en heilige bomen zijn verdwenen!
Daarbij komt ook nog eens dat alle "heilige" boeken door mensen geschreven zijn en ook bedacht;er is geen spoor van bewijs van een bovenaards wezen dat ook maar één letter op papier heeft gezet.

Zou de grote tovenaar wèl bestaan,dan zou ik hem graag eens willen vragen waarom hij zijn geliefde mensdom zo genadeloos vermoord met:
Aardbevingen,vulkaanuitbarstingen,tsunami's,overstromingen,blikseminslag, branden,besmettelijke ziekten als pest, pokken,cholera,malaria,aids etc.
Waarom laat hij zonder ingrijpen tirannen miljoenen van zijn geliefd mensdom vermoorden!
Dit alles lijkt mij iets belangrijker dan godslastering;weg met die vrijheid van meningsuiting beperkende wet.

Hoe zit dat eigenlijk met de opleiding van Theologen in Kampen,wie betaalt die "hogeschool" eigenlijk en welke subsidies worden er verder verstrekt aan geloof-verenigingen ?

Hoezo scheiding van kerk en staat ?????
Pieter H
 
Berichten: 17
Geregistreerd: ma jul 26, 2010 3:52 pm
Levensbeschouwing: geen

Re: de grote tovenaar

Berichtdoor kiks » ma jul 26, 2010 7:38 pm

Ik kan het hier helemaal mee eens zijn Pieter. Religie is de vijand van mens en mensheid.
Overigens welkom.

Groet

kiks
Avatar gebruiker
kiks
 
Berichten: 345
Geregistreerd: do feb 04, 2010 5:15 pm
Woonplaats: Friesland

Re: de grote tovenaar

Berichtdoor Els » ma jul 26, 2010 8:10 pm

Hallo Pieter,

Nieuw is het niet, maar het is goed het eens op een rijtje te zetten. Toevallig werd een paar dagen terug op Forum iets gepubliceerd over het subsidiëren door gemeentes aan religieuze instellingen.

http://www.forum.nl/Actueel/Nieuws/News ... ItemId/194

Het is bekend dat er geen religies mogen worden gesubsidieerd, maar het is wel mogelijk door 'maatschappelijke doelen' te ondersteunen, dus religieuze organisaties kleden allerlei projecten aan als 'maatschappelijke activiteit' om subsidies aan te kunnen vragen.
Zo doen christelijke organisaties massaal 'goed' van ons belastinggeld. Het Leger des Heils krijgt bijvoorbeeld veel subsidie, jaarlijks zo'n 180 miljoen. Het is voor iedereen duidelijk dat het Leger des Heils met hun goeddoenerij reclame maakt voor het christendom, maar wij betalen er met z'n allen voor. Iedereen wil wel soep aan de daklozen geven als de gemeente het betaalt. In het geval van het Leger des Heils gaat het duidelijk om religieuze activiteiten: goed doen om jezelf als christen op de borst te kunnen roffelen, in plaats van te streven naar een maatschappij waarin armoede wordt uitgebannen.

http://leger-des-heils.blogspot.com/

Het leger des heils is een stichting met als primaire doel het verspreiden van haar visie op het christendom. De organisatie is voor 80% financieel afhankelijk van subsidies, in 2006 een bedrag van 178,9 miljoen. Deze website is opgericht op 28 december 2007, het doel is het aan de kaak stellen van bepaalde zaken rondom het leger des heils. Zolang het leger doorgaat met het uitsluiten van een deel van de samenleving voor met samenlevingsgeld geschapen banen, zal deze website een kritische blik blijven geven. Dit met als doel het teweeg brengen van positieve en eerlijke veranderingen binnen het leger des heils zelf, of de manier waarop met samenlevingsgeld wordt omgesprongen.


Ook was er zo'n ander project in het nieuws, er ging namelijk een miljoen naar een Amerikaanse islamitische organisatie die als doel heeft de islam te verspreiden, in het kader van de millenniumdoelstellingen. Zij kleden dat dan in als iets om moslimvrouwen te steunen, maar natuurlijk gaat het erom dat die vrouwen boven alles islamitisch zijn.

http://www.minbuza.nl/en/Key_Topics/Mil ... ement_ASMA

De American Society for Muslim Advancement (ASMA), hoe duidelijk kun je zijn over je doelstellingen? Waarom moet ons belastinggeld daarheen?

Ook de subsidiëring van de website Marokko.nl is zo'n vorm van subsidiëring van de islam. Zogenaamd om kansloze moslims de gelegenheid te geven zich te ontwikkelen tot journalist, maar in werkelijkheid is marokko.nl een grote islampropagandamachine.

Ook heel veel subsidie voor 'integratieprojecten' is in feite bedoeld voor islampropaganda. Veel van die clubjes verstaan onder integratie domweg het acceptabel maken van de islam in het westen.

Een tijd terug kwamen de miljoenen in opspraak die gingen naar Tariq Ramadan, ook zo'n 'bruggenbouwer' die onder integratie verstond het opdringen van een voor het westen positief islambeeld aan westerlingen.

Verder gaan er miljoenen naar een volstrekt kritiekloze universiteit van islamitische theologie. Miljoenen dus die de mythe van de islamitische ontstaansgeschiedenis moeten onderbouwen en het fascistisch sektarisme van de islam een menselijk aanschijn moeten geven.
Het komt overeen met de theologiefaculteiten aan de universiteiten, die in werkelijkheid anti-wetenschap bedrijven, en een euforisch beeld opbouwen van hoe mensen 'omgaan' met hun religies, in plaats van historisch onderzoek te doen naar de ontstaansgeschiedenis, of psychologisch onderzoek naar de oorzaken van de massale zinsbegoocheling die veel mensen aan het geloof bindt.

Ook religieus onderwijs op lagere en middelbare scholen past niet bij scheiding tussen kerk en staat. Religieus onderwijs draagt bij aan de kloof tussen mensen. Terwijl enerzijds erop wordt gehamerd dat nationalistisch denken gevaarlijk zou zijn, wordt anderzijds het religieus denken op alle fronten door overheden bevorderd, terwijl religieuze scheidslijnen nog veel gevaarlijker zijn dan nationalistische. Niet voor niets wordt nationalisme meestal ondersteund door een religieuze identiteit.
Els
Site Admin
 
Berichten: 3705
Geregistreerd: do apr 13, 2006 10:56 pm
Woonplaats: Amsterdam
Levensbeschouwing: Atheist, anarchist, materialist, anti-neoliberaal


Keer terug naar atheisme café



Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 1 gast