Is zo maar dit is iets van alle tijden en heeft met de islam op zich niets uit te staan. Die verschillende redenen kan men wel door zijn ongenoegen gedreven onder een noemer als schuldige de islam verklaren. Ook dit gedrag is ten over bekend in de historie.
Maar het is niet zo dat altijd zoveel mensen zich bedreigd voelen door diverse ontwikkelingen. Het is ook niet zo dat alleen de islam tot schuldige wordt verklaard, de andere factoren worden ook herkend en benoemd.
Bovendien zit het probleem niet zozeer in de kritiek op de islam, maar vooral in de overtrokken reacties op de kritiek, waardoor het enorm wordt uitvergroot.
Ik heb in m'n leven zoveel kritiek en veroordelingen over me heen moeten laten komen. Feministisch, links, socialistisch, vrouw, in 'mannenberoep' gewerkt... ik weet alles over vooroordelen, bedreiging met geweld, discriminatie en onrechtvaardigheid. Plus ik ben altijd redelijk politiek actief geweest en heb het debat opgezocht. Ik denk dat vrouwen wel heel wat meer discriminatie, vooroordelen en beledigingen te verwerken krijgen dan moslims. Maar ik heb gewoon geleerd daar zo positief mogelijk mee om te gaan. Als ik nu zie hoe veel moslims reageren op tegenslag vind ik dat toch wel heel erg krom.
Mensen zouden zich eerst eens bewust moeten worden of de islam werkelijk de oorzaak van hun ongenoegen is. Of hun niet al jarenlang aangepraat wordt dat de islam de schuldige is van hun ongenoegen.
Volgens mij is het precies andersom. Er zijn een heleboel mogelijke oorzaken van ongenoegen en van conflicten. Al deze oorzaken zijn bespreekbaar. Ze worden dan ook veelvuldig besproken en er wordt veel ondernomen en geïnvesteerd om de problemen weg te nemen.
Er is echter één probleem dat strikt onbespreekbaar blijft en totaal taboe is. Het is dit onderwerp dat per se aan de oppervlakte wil komen en zich niet wil laten onderdrukken. Daarom komt het met zoveel kracht naar boven. En hoe sterker de kracht wordt om de islam aan te kunnen wijzen als oorzaak van specifieke problemen, hoe sterker de kracht wordt om dit weer de kop in te drukken. Het taboe is heel sterk, maar de wens om dit taboe niet te accepteren is in onze cultuur ook heel sterk.
Wat moet er geforceerd worden, dat gelovigen afstand moeten doen van hun geloof?
Geforceerd moet worden dat het geloof kan worden besproken zoals ieder ander systeem. Het is niet heilig, het is iets van mensen en bevat dus menselijke fouten.
Net zoals ik mij geen enkele geloofsovertuiging laat opleggen laat ik mij ook niet van hetgeen wilders als beschaving ziet opleggen.
Uiteraard, dat is nogal logisch, dat doe ik ook niet. Maar van Geert Wilders kun je de tekortkomingen op een rijtje zetten en ze afwijzen. De SP heeft het toevallig zojuist gedaan. Lees het hier.

Wat Wilders wil;
http://www.sp.nl/nieuws/spanning/200802/Mooie artikelenreeks. Wilders' programmapunten opgesomd, zijn methode en zijn retoriek ontleed etc. Helemaal uitgelegd waarom hij ondemocratisch is, discrimineert, de samenleving ontwricht, tot haat aanzet etc. etc.
Dat kan dus allemaal. Maar probeer hetzelfde nu eens met de islam. Als je dat doet, ben je een nazi, loop je de kans op een portie doodsbedreigingen, en kan je betoog misschien nergens kan worden gepubliceerd. Ik probeerde onlangs een kritisch boek over de islam aan te schaffen. Van de schrijver was niets in de winkel te vinden, dus ik vroeg ernaar. Het antwoord: wij durven deze boeken niet in het zicht te plaatsen, want we krijgen er problemen mee.
Je merkt dit overal. Uitgevers, tv, kranten, providers, zoekmachines, overal zie je de neiging om de stem van islamkritiek te smoren. Je moet wel gedreven zijn als je toch gehoord wil worden.
Gelukkig zijn er veel mensen die zich er niets van aantrekken. Op een dag zal de weerstand tegen islamkritiek wel zijn afgenomen, en dan wordt het debat genormaliseerd. Maar zolang er zoveel weerstand tegen is, zijn het mensen als Wilders die tegen de verdrukking in omhoog komen.
Cultuur wordt bepaald door hetgeen in een land aan denkcapaciteit naar voren word gebracht.
Ahem.... ik geloof dat het aanzien van Nederland wat dat betreft flink is gedaald. Maar goed, misschien krijgen we hier niet de schoonheidsprijs, maar het is ook een ... nou, laat ik het een 'beproeving' noemen om te testen hoe we met zulke situaties omgaan. Wilders de kop indrukken door hem gewoon te verbieden lijkt mij persoonlijk primitief. Het zal niet werken, want hij staat niet op zichzelf. We hadden al een Pim Fortuyn, er komt een Rita om de hoek kijken. Als je er een weghaalt, staat er weer een andere op.
De geijkte oplossing van onze tijd: het debat op alle fronten voeren, alle stemmen een plaats bieden, en met beleefde argumenten de situatie bekijken en de hele boel analyseren.
Dan kom je misschien ook op het punt terecht dat hier in een vrij korte tijd tegen het miljoen mensen uit een totaal andere cultuur zijn geplaatst, die allemaal moesten worden gehuisvest en moesten integreren om mee te kunnen komen in de vaart der volkeren. Een enorme opgave. Ondanks alle inspanningen, investeringen en behulpzaamheid bleven er nog problemen, spanningen en verzet. Deze problemen konden nooit in de openbaarheid worden besproken. Integendeel, terwijl de conflicten nooit zijn opgelost en de integratie nog niet is voltooid, gaat het importeren van het conflict door.
Het is absurd dat dit een onbespreekbare situatie is. De capaciteit om dit te bespreken is er volgens mij best, maar het wordt niet toegelaten.
En laten we eerlijk zijn dit komt niet alleen bij moslims voor maar net zo goed ook bij niet moslims.
Die ervaring heb ik niet. Of misschien een paar dingen in mijn prille jeugd, want sindsdien zijn er wel een aantal dingen veranderd. Maar ze zijn niet vanzelf veranderd, we moesten ervoor schoppen, eisen, weigeren, rebelleren, demonstreren, provoceren en heilige huisjes omver gooien. Het lijkt mij dat de islam dezelfde aanpak nodig heeft.
Leg mij eens uit hoe jij ziet dat de islam de oorzaak is van maatschappelijke conflicten.
Ik zie het niet misschien kan ik iets leren zien wat ik over het hoofd zie.
Nou, dat hou je tegoed, want anders wordt het teveel, en te laat.
Van wie ben je verplicht de totalitaire discriminatie van de islam te aanvaarden. Een goed punt voor discussie.
Ja, ook geen punt voor midden in de nacht. Ik doel in elk geval op het opdringen van apartheid, het tolereren van het moskeehuwelijk, politici die zeggen dat polygamie mogelijk moet gaan worden, het voortdurend vissen naar islamitische arbitragerechtspraak (sharia) in het westen waar vrouwen de dupe van zijn etc.
Welke apartheid en discriminatie wordt er geïmporteerd?
Apartheid tussen mannen en vrouwen natuurlijk.

Vrouwen worden apart gehouden en opgesloten in huizen. Ze mogen er niet uit. Soms mogen ze eruit onder bepaalde omstandigheden, als ze alleen met andere vrouwen omgaan. Dat betekent dus dat westerse vrijwilligers die de moslimvrouwen willen begeleiden worden gedwongen het apartheidssysteem te accepteren. Deze vrouwen mogen niet met westerse mannen omgaan, dus dat leidt tot rare situaties als je hiermee rekening wil houden. Ook gyneacologen hebben hier onlangs de aandacht op gevestigd. Het lijkt erop neer te komen dat diverse moslims willen eisen dat vrouwen alleen mogen worden behandeld door vrouwelijke gynaecologen. Dat houdt dus in dat er hier een emancipatiestrijd is gevoerd zodat vrouwen kunnen studeren, en dat ze dit nu mogen inzetten om de islamitische apartheid in het westen mogelijk te maken. Het alternatief is dan dat die vrouwen gewoon niet behandeld worden, net als in islamitische landen, waar geen vrouwelijke artsen zijn.
Ook gemengd zwemmen mag niet. Steeds weer wordt er gezegd 'er zijn ook Nederlandse vrouwen blabla', maar dit is niet te vergelijken met het apartheidssysteem van de islam, waar vrouwen apart worden gehouden en hun mannen moeten gehoorzamen - in Nederland.
Je andere vraag kom ik ook nog wel op terug.