http://www.debeurs.nl/binnenland/470707 ... toten.html
Eind maart diende hij daarin een motie in die oproept om iedereen die het VN-rapport van Richard Goldstone over de Gaza-oorlog publiekelijk verdedigt uit de gemeenschap te verbannen.
De motie roept op om ‘de joodse gedachte en opdracht om verklikkers uit ons midden te bannen’ te omarmen. Daarom zou de NIHS ‘de Zuid-Afrikaanse laffe en gevaarlijke jood Goldstone en een ieder die hem publiekelijk verdedigt in de levenslange cherem (ban, red.)’ moeten doen.
Een cherem, waar PVV’er Markuszower voor pleit, is een straf die in joodse gemeenschappen kan worden uitgesproken tegen leden die als opstandig worden beschouwd. Tot in de late Middeleeuwen gebeurde dat geregeld, maar de cherem wordt nu alleen nog in ultra-orthodoxe kringen gebruikt. Het laatste bekende voorbeeld in Nederland is de cherem die in 1656 tegen de filosoof Baruch Spinoza werd uitgesproken vanwege zijn ‘afschuwelijke ketterijen’.
Stemmen mensen PVV om van de islam af te komen, krijgen ze ultra-orthodoxe joden op de kieslijst die fascistoïde theocratisch recht wil toepassen. Wat voor anti-moderne ideeën zal deze man er dan nog meer op nahouden, vraag ik me af.
‘In het oude Polen (waar mijn roots liggen)’, schrijft de PVV-kandidaat, ‘wisten we wel raad met dit soort verachtelijke joodjes. Die werden gewoon de shul (synagoge, red.) uitgeplukt en uit het shtetl (dorp, red.) geschopt; in het beste geval. In het ergste geval werden deze in de koude bossen van Oost-Europa achtergelaten en nooit meer teruggevonden.’
Markuszower zegt er wel netjes bij dat je dat niet moet doen in een rechtstaat, als dat tenminste verboden is. Maar ik twijfel of dit nou de verlosser is waar de gemiddelde PVV-er op zit te wachten.
Ik ben benieuwd of Markuszower nu zelf getroffen gaat worden door een banvloek van de partij.
