Pagina 1 van 1

Ga alsjeblieft weg met gods zegen

BerichtGeplaatst: di sep 21, 2010 5:57 pm
door Els
Ik word echt ibbel van die gods zegen aan het einde van de troonrede elke keer. Stel je voor dat ik de troonrede voorlas en elke keer zei: god bestaat niet, wij maken het leven zelf... dan zou een deel van de Nederlanders toch ook denken dat de troonrede niet voor hun bestemd was?

Bovendien wordt er gesuggereerd dat de verdeling van het geld het resultaat van gods zegen, maar natuurlijk is dat het resultaat van de macht van bepaalde graaiers die meer invloed hebben in de politiek dan normale mensen.

Elk jaar hoor ik mezelf weer godverdomme zeggen. Die natuurlijke emotie vind ik bovendien een stuk minder grof dan dat 'gods zegen', want het is een eerlijke emotie, terwijl die zegen bedrog is en een schoffering van de mensen die niet in die flauwekul geloven.

God heeft niks te maken met hoe de maatschappij functioneert. Dat doen wij zelf tot het bittere einde. Geef dat nou toch eens toe in die troonrede.

Re: Ga alsjeblieft weg met gods zegen

BerichtGeplaatst: di sep 21, 2010 10:31 pm
door Oja
Ik merk ook dat ik soms weer loop te vloeken en dat vind ik best naar. Niet dat ik (bij)gelovig ben, maar met vloeken heb ik toch een beetje het idee dat je het slechtste over jezelf afroept. Ik kan dat koningin Beatrix toch niet kwalijk nemen, omdat ze vast het beste voor heeft met het volk, maar ben benieuwd wat Willem-Alexander ervan maakt. Het zal wel een conservatieve afsluiter worden, dus zo strak staat m'n spanningsboog ook weer niet gespannen.

Bij de installatie van de nieuwe Tweede Kamerleden afgelopen maand vond ik het wel interessant om te volgen wie bij de eedaflegging "Zo waarlijk helpe mij God almachtig!" zweerden en wie "Dat verklaar en beloof ik!" en voor dat laatste leken er steeds meer leden uit te komen. Best een belangrijk ceremonieel.. :duim:

Re: Ga alsjeblieft weg met gods zegen

BerichtGeplaatst: wo sep 22, 2010 12:07 am
door peter010
Je blijft lachen,ik stond vandaag in Den Haag,ik dacht vanmorgen,wat zal ik eens gaan doen,ik toog naar den Haag.
Na enorme aantallen van kilo's paardenbiefstuk die voorbij kwamen heb ik zelfs de gouden koets gezien met onze majesteit.
Het is een mooi gezicht,ontegenzeggelijk.

@Oja,
Wat is er mis met vloeken?
Vloeken bestaat alleen in de beleving van de gelovigen.
De uitdrukking godverdomme bijvoorbeeld.
Het is verbasterd,normaal is het god verdoe me.
En dan niet in de zin van smijt me maar in de hel,het is een uitdrukking die gevolgd werd door een reden,stel,er rijdt een kar over je tenen,dan smeekte men god verdoe me deze pijn,oftewel,god laat deze pijn ophouden.
Godverdomme is een woord wat al eeuwen oud is en dusdanig aangekleed is dat gelovigen er iets achter kunnen zoeken.
Zeer tegen de schenen van gelovigen is het in werkelijkheid een schietgebed.
Dus als je de komende tijd regelmatig uit het raam hangt en tegen de wereld brult,god verdoe me het CDA dan bezig je oud nederlands en je hebt nog een punt ook.
De beminde gelovigen hebben eeuwen lang de tijd gehad om de mening en de leefwijze van het volk te vormen,dat geven ze niet zomaar op,want ook wij niet gelovigen zijn nog steeds doorspekt met deze opvattingen omdat ze verweven zitten in ons denken.
Punt is ook,ik hanteer het principe dat ik atheist ben,ik heb daar niks bij nodig,want vanuit mijn beleving vind ik welk geloof dan ook een hoop stront.
Veel atheisten willen er boeken en weet ik veel wat meer bij halen om aan te tonen dat ze gelijk hebben.
Dat hoeft niet,want het staat gewoon als een paal boven water,elk logisch nadenkend mens trapt niet in de sprookjes van jesus en zijn cohorten

Re: Ga alsjeblieft weg met gods zegen

BerichtGeplaatst: wo sep 22, 2010 8:56 am
door Oja
peter010 schreef:Wat is er mis met vloeken?

Ik krijg er vlekjes van. :schaem:

Het is verbasterd,normaal is het god verdoe me.

Ik dacht altijd God verdoeme mij, vind ik eigenlijk een heftiger vloek, want het is de goden verzoeken om jezelf te bannen.

Dus als je de komende tijd regelmatig uit het raam hangt en tegen de wereld brult,god verdoe me het CDA dan bezig je oud nederlands en je hebt nog een punt ook.

..En de politie voor je deur, of je even mee wilt komen. :lol:

De beminde gelovigen hebben eeuwen lang de tijd gehad om de mening en de leefwijze van het volk te vormen,dat geven ze niet zomaar op,want ook wij niet gelovigen zijn nog steeds doorspekt met deze opvattingen omdat ze verweven zitten in ons denken.

Zo kijk ik er ook tegenaan, ze hebben een visie en dat geven ze niet gauw op. Toch vind ik de bijbel lezen (bij voorkeur de oorspronkelijke uit 1618) de beste manier om van je geloof af te vallen, want dat is een onmogelijk document. Je moet een beetje gek zijn om die verhalen te betrekken in de moderne tijd. Ik kan mij dan ook niet voorstellen dat al de gelovigen even vast volgens de bijbel leven.

Re: Ga alsjeblieft weg met gods zegen

BerichtGeplaatst: wo sep 22, 2010 11:48 am
door Els
Oja schreef:met vloeken heb ik toch een beetje het idee dat je het slechtste over jezelf afroept. Ik kan dat koningin Beatrix toch niet kwalijk nemen


Ik zie dat toch anders. Ik vloek eigenlijk haast nooit, alleen als ik gods zegen krijg, vooral met prinsjesdag. :mopper: Ik vind het asociaal, vooral voor een koningin die een rede uitspreekt die het hele land aangaat.

Je zegt even 'gods zegen', wat dan suggereert dat je een zeer goed mens bent die het beste met ons allen voorheeft, zonder er zelf een vinger voor te hoeven uitsteken, want god, dat ingebeelde vriendje, zal het wel even doen.

En als mensen vervolgens in de problemen komen door het beleid, is dat dan een teken dat ze gods zegen niet hebben? :duvel: En de graaiers die steeds rijker worden en steeds meer in staat zijn de politiek in hun voordeel te beïnvloeden, hebben die gewoon meer zegen van god?

Een paar citaten:

Willen wij daadkrachtig het economisch herstel vorm kunnen geven, dan is stabiel bestuur gewenst.


Stabiel en consequent bestuur leidde volgens mij juist tot een financiële crisis. Veel belangrijker is wíe er de boel besturen en in wiens belang ze besturen. Deze inleiding is stoer klinkende taal zonder reële waarde.

Lange tijd en wereldwijd zullen de gevolgen van de financieel-economische crisis voelbaar blijven.


Dat bedoel ik. Is die crisis nou het gevolg van instabiel bestuur in het verleden, of van demissionaire bestuurders die gewoon doorgaan met het doordrukken van beleid? Natuurlijk niet. Het is gewoon een kwestie van prioriteiten en belangen.

Nederland is voor zijn welvaart voor een groot deel afhankelijk van de levering van goederen en diensten aan het buitenland. Voor de komende jaren moet rekening worden gehouden met een sterk toenemende concurrentie op de exportmarkten. Vanwege ons relatief hoge loonkostenniveau zal ons land zich moeten blijven inspannen om de concurrentie te weerstaan door innovatieve producten en diensten van hoge kwaliteit te leveren. Een verantwoorde loonontwikkeling is daarbij een belangrijke voorwaarde.


Met andere woorden: de loonkosten van het werkvolk moeten flink omlaag zodat de concurrentiepositie van graaiende aandeelhouders en 'top'managers gunstig kan blijven, met gods zegen natuurlijk. :worship:

Om volgende generaties na een werkzaam leven te verzekeren van een goed pensioen, ligt een verhoging van de pensioengerechtigde leeftijd in de rede. Werkgevers en werknemers hebben reeds laten blijken gezamenlijk hieraan mee te willen werken.


Maar met gods zegen worden mensen boven een zekere leeftijd naar verluid haast nergens meer aangenomen. Iedereen probeert blijkbaar van de oudere generatie af te komen.

http://www.omroepmax.nl/?waxtrapp=nfclrDsHnHUVGFqGzFJ
http://www.europa-nu.nl/id/vihgki2tayt5 ... 9yp9egm6il

Lees je de troonrede door, dan zie je dat er een welbewust afbraakbeleid wordt gevoerd, en de koningin is daar zelf vanuit diverse functies bij betrokken. Maar om de eigen verantwoordelijkheid af te schuiven wordt er even 'gods zegen' aan toegevoegd. Sorry, maar ik explodeer steeds weer. :kater:

Re: Ga alsjeblieft weg met gods zegen

BerichtGeplaatst: wo sep 22, 2010 9:39 pm
door peter010
@Oja,

Het is echt god verdoe me.
Geen mens zou het in de tijd dat deze zogenaamde vloek ontstond het in zijn hoofd halen zichzelf te vervloeken.
Het was zelfs een uitdrukking die getuigde van diep geloof,men verzocht god om te helpen in een plots ontstane situatie.
Zoals alles besmet en doorweekt is van het geloof in onze maatschappij werd ook deze uitdrukking besmet verklaard.
Regelmatig hoor je mensen zeggen dat ze nooit vloeken vanwege de impact,200 jaar geleden was het heel normaal,want het was geen vloek.
Als je rond 1600 op de stadsmuur ging staan en ging lopen roepen dat jesus een homo was en dat hij sex had met één van zijn apostelen of één van de vrouwen die opdraven in de bijbel,dan had je een probleem.
Maar als je riep,god verdoe me van deze ellende (in welke vorm dan ook) dan verdiende je respect.
Je riep de heer aan om je te helpen.
Het woord is door de kerk met 2 handen aangegrepen als zijnde een vloek,terwijl het dat niet is,het is notabene in het leven geroepen door de christenen als zijnde een verzoek aan god.
Ik vloek zeer regelmatig,gemiddeld 2 keer per zin en ik gebruik het als of krachtterm of als onderdeel van de zin.
Vloek ik omdat ik daarmee duidelijk wil maken dat ik de bijbel als wc papier zie,nee,ik vloek omdat ik in een milieu verkeer waar vloeken normaal is.
Meerdere malen gebruik ik nu het woord vloeken,terwijl gvd geen vloek is.
Een vloek in mijn ogen is het notoire gebruik van het woord kanker als scheldwoord of uiting van onvrede,dat vind ik erg.

Re: Ga alsjeblieft weg met gods zegen

BerichtGeplaatst: wo sep 22, 2010 9:42 pm
door hans

Re: Ga alsjeblieft weg met gods zegen

BerichtGeplaatst: wo sep 22, 2010 10:57 pm
door peter010
hans schreef:http://nl.wikipedia.org/wiki/Godverdomme

Het staat er vrij duidelijk,de interpretatie van het woord godverdomme.

Re: Ga alsjeblieft weg met gods zegen

BerichtGeplaatst: wo sep 22, 2010 11:56 pm
door hans
peter010 schreef:
hans schreef:http://nl.wikipedia.org/wiki/Godverdomme

Het staat er vrij duidelijk,de interpretatie van het woord godverdomme.


Dacht ik ook vandaar dat ik het ook geplaatst heb. Wederom is het (ijdele) gebruik van het woord God genoeg om beledigt te zijn .Bidden mag wel ,in stilte het liefst om de meest ijdele zaken ,maar een krachtterm die er toe doet mag niet .Vreemde jongens toch die gristenen .
Vloeken heeft een functie en helpt pijn tegen te gaan https://illinois.edu/db/view/25/6843 dus het is zo gek nog niet . Van bidden wordt trouwens ook bewezen beweert dat het helpt tegen pijn ,dus het zijn vergelijkbare zaken . Twee kanten van dezelfde medaille zogezegd . :bigsmile:

Re: Ga alsjeblieft weg met gods zegen

BerichtGeplaatst: do sep 23, 2010 9:02 pm
door Oja
Hoi Els, eigenlijk sloot koningin Beatrix af met:

........

Leden van de Staten-Generaal,

In afwachting van het aantreden van een nieuw kabinet bereidt u zich voor op voorstellen die op veel beleidsterreinen bij u aanhangig worden gemaakt. Over de afhandeling daarvan zal in overleg met u moeten worden beslist. Vast staat dat veel aandacht en inspanning van u zal worden gevraagd bij de zwaarwegende beslissingen die nodig zijn om onze economische en sociale problemen het hoofd te bieden. U mag zich daarin gesteund weten door het besef dat velen u wijsheid toewensen en met mij om kracht en Gods zegen voor u bidden.


Het staatshoofd richt haar vizier op dat moment eigenlijk niet op het volk, maar op de staatslieden. Ook houdt ze het in proportie door te vermelden dat zijzelf (en vele christenen met haar) om kracht en Gods zegen zullen bidden. Misschien stemt het je milder. :knipoog: Maar verder kan ik me wel vinden in je ongerustheid. Nu de kans op een PaarsPlus-kabinet zo goed als verkeken is en een centrumrechtse coalitie (met gedoogsteun van PVV en SGP notabene) in de maak is kunnen het nog een paar hardvochtige jaren worden. Ik denk dat de koningin daar niet ongevoelig voor is en wellicht tekent voor een abdicatie. Waarom anders het WILLEMVANNASSOV(geheimschrift) in de troonrede dit jaar? "Ga alsjeblieft weg met gods zegen" zou dan nog heel toepasselijk gekozen kunnen zijn. :denken:

Er viel me bij het lezen van de troonrede ook iets op waar je niet ontevreden over kunt zijn:
Een sterke en stabiele financiële sector is voor onze samenleving en ons internationaal opererende bedrijfsleven van bijzonder belang. Het is daarom essentieel dat het maatschappelijk vertrouwen in de sector wordt hersteld.
Internationaal zijn al stappen gezet ter verscherping van het toezicht. Zo worden voorstellen voorbereid voor betere samenwerking tussen toezichthouders en versterking van de reservepositie van instellingen. De Nederlandse financiële sector heeft zélf verantwoordelijkheid getoond door het opstellen van de Code Banken. Wettelijke verankering hiervan vormt een basis om met behulp van strengere kapitaaleisen en dwingende beloningsprincipes de vertrouwensrelatie met de samenleving te herstellen. Voor het beheer van financiële instellingen die door de Staat zijn overgenomen, wordt een aparte structuur opgezet.
:)