Bij klachten kun je per privébericht de beheerder (admin) op de hoogte stellen.
Nu is er ook een klachtenbus. Welke klachten moeten per PB afgehandeld worden en voor welke klachten is de klachtenbus bestemd?
| home | forum | zoek | contact | artikelen | |
Bij klachten kun je per privébericht de beheerder (admin) op de hoogte stellen.
Els schreef:Je kan klachten altijd per pb sturen, maar ik kreeg zoveel klachten dat het mij beter lijkt om bepaalde dingen in het openbaar af te handelen. In principe moet je natuurlijk geen klachten over personen in het openbaar gaan bespreken. Maar nu was het zo dat jullie allemaal over elkaar heen vielen en het escaleerde.
Het leek mij dus beter om al het geruzie uit de topics te halen en het te concentreren in een ander forum.
Ik zou zeggen, stuur je klachten per pb, maar als je iets over het beleid hier wil zeggen kan het wel in het openbaar. Dat wil niet zeggen dat ik overal gehoor aan geef, want ik vind dat iedereen een eigen verantwoordelijkheid heeft. Maar misschien kunnen sommige dingen wel beter worden aangepakt.
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 1 gast