Waarom morgen PVDA kiezen ? Waar staat de volkspartij PVDA voor ?
Waarin verschilt de PVDA van andere linkse partijen ?
Voorzitter Lilian Ploumen maakt dit duidelijk
in deze toespraak in Apeldoorn.
http://www.youtube.com/watch?v=f52mvd5qYY4
| home | forum | zoek | contact | artikelen | |
Icesurfer schreef:Waarom morgen PVDA kiezen ? Waar staat de PVDA voor ?
Waarin verschilt de PVDA van andere linkse partijen ?
Voorzitter Lilian Ploumen maakt dit duidelijk
in deze toespraak in Apeldoorn.
http://www.youtube.com/watch?v=f52mvd5qYY4
Waarin verschilt de PVDA van andere linkse partijen ?
Els schreef:Waarin verschilt de PVDA van andere linkse partijen ?
Dat het een rechtse partij is die linkse retoriek hanteert.
Els schreef:Waarin verschilt de PVDA van andere linkse partijen ?
Dat het een rechtse partij is die linkse retoriek hanteert.
Icesurfer schreef:Even serieus Els,
Kitty schreef:Ook de SP neemt geen duidelijk standpunt in met betrekking tot secularisatie van het onderwijs. Is er eigenlijk wel een partij die pleit voor openbare scholen, dus afschaffing van scholen op religieuze grondslag, behalve de PVV?
Door religieus onderwijs te handhaven rechtvaardigen we de uitsluiting van mensen op oneigenlijke gronden. Nederland, het land dat andere landen terecht berispt om hun omgang met homoseksuelen, heeft er blijkbaar geen problemen mee dat sommige scholen homo's mogen weigeren op grond van het feit dat homoseksualiteit niet bij het "heilige boek" van de school past.
In de tweede plaats zijn er problemen met de intellectuele vrijheid die opgroeiende kinderen krijgen. Religieus onderwijs wordt vaak gerechtvaardigd met een beroep op keuzevrijheid. Ouders hebben volgens deze opvatting het recht om hun kinderen op een school te plaatsen die zij willen. Maar keuzevrijheid betekent niet dat je voor anderen mag bepalen wat goed voor hen is. Wie keuzevrijheid echt belangrijk vindt, zorgt ervoor dat iedereen, als de tijd rijp is, voor zichzelf de antwoorden op belangrijke levensvragen kan geven.
Ideeën die niet bekritiseerd kunnen worden, zijn waardeloos. Overtuigingen bezitten pas enige geldigheid als zij de toets van kritiek die het open debat met zich meebrengt weten te doorstaan. Zonder kennis van andere opvattingen is een keuze voor welke levensvisie dan ook niet waardevol. Op school moet ruimte zijn om op encyclopedische wijze over de wereld te leren. Geen religieus onderwijs dus, maar onderwijs waarin de veelheid aan ideeën centraal staat.
Keer terug naar maatschappij en ideologie
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 1 gast