Icesurfer schreef:Even serieus Els,
Ik had net even weinig tijd, maar om hierop terug te komen: ik citeerde een opmerking uit een debat tussen linkse partijen waar ik bij was. Daar was iemand van de PvdA, Staf Depla, die stelde: als je oude woonwijken wil afbreken om deze te vervangen door nieuwbouw, zal iedereen luid protesteren, demonstreren en zich op alle manieren verzetten. Daarom kun je beter beginnen met het weghalen van enkele panden en deze vervangen door nieuwe, dan zullen mensen niet in verzet komen en kun je rustig het beleid van nieuwbouw doorvoeren.
Daarop zei Hans Bakker van de SP tegen hem dat de PvdA links lult om een rechts beleid uit te voeren. En het ergste is, wat Staf Depla heeft verkondigt zie je overal om je heen in Amsterdam gebeuren. Overal worden goedkope en aantrekkelijke panden in de straten afgebroken, een voor een verdwijnen ze, tot er overal dure nieuwbouw is. Ik zie het nu ook bij mij in de straat, steeds meer grond en panden komen in handen van ontwikkelaars en woningverenigen, die niet voldoende kunnen verdienen aan oude en goedkope panden, en ze daarom vervangen voor nieuwbouw. Daar houd ik nu de PvdA voor verantwoordelijk. Het is een volkomen willekeurig beleid, waar je moeilijk tegen in opstand kan komen omdat het zo grillig gaat. Het enige wat je ziet is dat de sfeer in de stad volledig verandert.
Nou wil ik nog wel eens gaan proberen naar het gesprek van Lilliane Ploumen te kijken, maar het probleem is eigenlijk dat ik niet goed kan tegen die PvdA-vrouwen. Ik vind het religieuze dromers die mijlen af staan van de werkelijkheid waarin ik leef, en dan die zoetsappige stemmetjes.
Mooi dat je SP stemt.

Ik stem SP of lokaal, ik weet het nog niet. Er is niemand die echt mijn opvatting vertegenwoordigt, dus misschien stem ik gewoon op Laurens Ivens, omdat ik hem ken... zo doe je het dan. Die is in elk geval als persoon betrouwbaar. Toch hebben we wel grappige lokale partijen. Als ik wist dat het zo makkelijk was had ik misschien beter zelf een partij kunnen beginnen, voor vier jaartjes. Maar ja, nu is het te laat.