Loveparade was straf van god

Loveparade was straf van god

Berichtdoor Els » zo aug 08, 2010 9:45 pm

Oostenrijkse bisschop: Loveparade was zonde

Het wordt bijna obligaat, maar er stond weer een bisschop op die aangaf dat de doden die vielen bij de Loveparade in Duisburg wel eens een straf van god zou kunnen zijn.
Volgens de bisschop Andreas Laun is de deelname aan het evenement 'een rebellie tegen de schepping en tegen de Goddelijke Orde zijn, zondig zijn en een uitnodiging om te zondigen'.

Om erin te hameren dat de mensen die de Loveparade bezochten niet deugen, schreef hij:

'Men weigert te erkennen dat de Loveparade, nog afgezien van haar ziekelijke verschijningsvorm, ook met zonde te maken kan hebben en daarom logischerwijs ook met de oordelende en straffende God!

Als ik zo'n laffe, chanterende uitspraak lees, krijg ik weer behoefte dat uit te leggen dat goden niet bestaan, en dat religie juist onderdrukking van de menselijke natuur is. De katholieke kerk bij uitstek jaagt aangst aan tegen alles wat normaal en menselijk is. Het is volslagen empathieloos om zo'n ramp af te doen als zonde en te zeggen dat god de mensen straft die niet leeft zoals katholieke bisschoppen dat willen. De moraal van de kerk is gevoelloze antimoraal. Daarom is de katholieke kerk ook zo gevaarlijk. Het is maar goed dat er steeds meer mensen afstand van nemen.
Els
Site Admin
 
Berichten: 3705
Geregistreerd: do apr 13, 2006 10:56 pm
Woonplaats: Amsterdam
Levensbeschouwing: Atheist, anarchist, materialist, anti-neoliberaal

Re: Loveparade was straf van god

Berichtdoor hans » ma aug 09, 2010 10:17 am

Weet je wat ik nu niet begrijp ? Hoe weet die bisschop nu wat wel of niet een straf van god is ? Voor mij zou het een straf zijn om naar de Love parade te gaan ,ik geloof niet in god , maar het is niet mijn soort van muziek ,los van het feit dat ik niet van grote mensenmassa's hou ,dat is een kwestie van smaak waar ik verder helemaal niets aan hoef te verbinden . Zou de Love parade niet al de straf kunnen zijn ,waarom het een wel en het andere niet ?
Daarbij denk ik dat dezelfde dynamiek ,letterlijk en figuurlijk, die de bisschop zo verwerpt ook de doden en gewonden heeft veroorzaakt .Kortom wederom gewoon mensenwerk,daar is niets goddelijks aan . Maar god kun je overal tussen pleuren als je het niet meer weet ,volstrekt overbodig en vooral zeer opportuun . Ik vraag me af of diezelfde bisschop iets van zich had laten horen als het niet zo'n ramp was geweest en iedereen gewoon na afloop gezond en wel naar huis had kunnen gaan ,dan was het nog steeds zondig geweest volgens de Kerk maar er was weinig geweest waar hij zijn overtuiging aan op had kunnen hangen en zeker niet weer dat geleuter over straffen van iets of iemand die zich blijkbaar alleen maar openbaart als het mis gaat .
Heel vreemd vind ik dat .
Avatar gebruiker
hans
 
Berichten: 1790
Geregistreerd: zo jul 27, 2008 3:11 pm
Woonplaats: Eindhoven
Levensbeschouwing: Bright(naturalist en atheist)

Re: Loveparade was straf van god

Berichtdoor Els » ma aug 09, 2010 7:49 pm

Ik denk dat het de meest primaire vorm van redeneren is. Een totale onlogica waarmee je de grootst mogelijke ellende aanricht, maar zelfs de slechtste denker kan hem altijd toepassen. Als er een ramp is, is dat gewoon altijd de straf van god. Als de mensen dan iets hebben gedaan wat jou niet bevalt, of wat van jouw godsdienst niet mag, is dat altijd de straf van god daarvoor.

Het is altijd zo dat als zich een ramp voordoet, mensen dan de wet van god niet hard genoeg hebben gevolgd, dus moeten ze meer gaan bidden en zich meer aan het geloof houden. Heel simpel. Deze logica brengt mensen in een neergaande spiraal.

Zelfs de grootste sukkel kan dit. Het verbaast mij vooral dat zulke enorme sukkels met het redeneervermogen van een eend zo'n hoge positie in de kerk kunnen innemen.

Kortom wederom gewoon mensenwerk,daar is niets goddelijks aan.


Precies. Daarom helpt die manier van redeneren van zo'n bisschop mensen van de wal in de sloot. In plaats van na te denken over je fouten, ga je beginnen te bidden. Daarom ontwikkelen religieuze maatschappijen niet.
Els
Site Admin
 
Berichten: 3705
Geregistreerd: do apr 13, 2006 10:56 pm
Woonplaats: Amsterdam
Levensbeschouwing: Atheist, anarchist, materialist, anti-neoliberaal

Re: Loveparade was straf van god

Berichtdoor hans » di aug 10, 2010 10:35 am

Precies. Daarom helpt die manier van redeneren van zo'n bisschop mensen van de wal in de sloot. In plaats van na te denken over je fouten, ga je beginnen te bidden. Daarom ontwikkelen religieuze maatschappijen niet


Ontwikkelen waar is dat nu goed voor ,nergens voor nodig .En die bisschop is waarschijnlijk ten einde raad en houdt zich vast aan iedere strohalm die hij maar kan verzinnen om nog maar iets te maken van iets dat al jaren ten dode opgeschreven is, alleen nog maar met kunst en vliegwerk kan hij zijn positie handhaven .Sinter Klaas heeft nog meer invloed .
Avatar gebruiker
hans
 
Berichten: 1790
Geregistreerd: zo jul 27, 2008 3:11 pm
Woonplaats: Eindhoven
Levensbeschouwing: Bright(naturalist en atheist)

Re: Loveparade was straf van god

Berichtdoor Els » ma aug 22, 2011 9:57 pm

En jawel... ook Pukkelpop is een straf van god. Henk Dorenbos heeft zijn mond weer eens opengedaan. Dat iemand zijn maffe website nog leest vind ik op zich een mirakel, maar het is toch geciteerd.

http://www.schreeuwomleven.nl/index.php?paginaID=64

In Hasselt in België sloeg gisteravond plotseling de bliksem en de storm in op een pop festival met 60.000 jongeren. Paniek. Er vielen doden en vele gewonden. Wat heeft het ons te zeggen. Hoe zijn drugs, porno, pop en liederlijkheid en criminaliteit niet verweven met die hele popcultuur. Is dit ook niet een teken om eindelijk ons gezond verstand te gebruiken en onze huizen en onze kinderen schoon te maken van deze verwoestende invloeden. Er zijn nu toch wel genoeg slachtoffers gevallen! De Bijbel zegt dat het oordeel bij het huis Gods begint. Ons als christenen treft eerst het oordeel zegt de Bijbel. Als wij onze kinderen niet behoeden voor de occulte krachhten, de boze en niet de jongeren in Nederland waarschuwen dan gaat de pop, drank-, drugs- en porno- orgie door die jongeren tot (zelf)moord aanzet.
[...]
De popmuziek explosies vullen de ether. De massa’s jongeren trekken weer naar Lowland en ook op het Flevofestival wordt een schamele poging gedaan om de pop cultuur te mengen met christelijke teksten. Begrijpen we dan niet dat de pop cultuur overgoten is van satanische occulte krachten van de aanbidding van satanisten als een Crowley. We weten toch nu genoeg hoeveel van de artiesten worden aangedreven door boze geesten. Zie wat Joe Schimmel, die zelf gered is uit deze machten, daarvan zegt in zijn opzienbarende dvd They sold their soul to rock and roll. http://www.goodfight.org. Het was verbijsterend hoe hij enkele jaren geleden uitgenodigd was om op de Opwekking Walibi conferentie te spreken, maar enkele uren voordat hij de jongeren zou toespreken van het programma werd gepoetst omdat de jongerenleiding hem te negatief vond!
[...]
We staan ook met onze stand op Flevofestival om een getuige te zijn, om de jongeren op te roepen naar de Mars voor het Leven op 10 december in Den Haag te komen. Want als gevolg van de seks orgie sterven jaarlijks meer dan 30.000 kinderen in de moederschoot. Nu totaal al een miljoen in ons land!


Volslagen van de wereld. Wie iets zegt over religie krijgt de gekste beschuldigingen over zich heen, maar dit soort types kunnen ongeremd hun gang gaan. Misschien het MDI ook eens tegen Dorenbos inschakelen? :roll:

http://www.gva.be/nieuws/media-en-cultuur/aid1071719/drama-pukkelpop-is-straf-van-god.aspx

[...]De column lokte in Nederland heel wat verontwaardigde reacties uit. Toch is het vrij gebruikelijk dat natuurrampen als een 'straf van God' worden omschreven. Hetzelfde gebeurde bijvoorbeeld na de tsunami in Japan.


Dus we moeten het blijkbaar nog gewoon vinden ook. :wenie: Wat de schrijver van dit stukje over het hoofd ziet, is dat religieuzen het leed dat mensen treft gebruiken om ze te veroordelen uit naam van hun goede god.
Els
Site Admin
 
Berichten: 3705
Geregistreerd: do apr 13, 2006 10:56 pm
Woonplaats: Amsterdam
Levensbeschouwing: Atheist, anarchist, materialist, anti-neoliberaal

Re: Loveparade was straf van god

Berichtdoor paganisgood » wo aug 24, 2011 10:02 pm

Of die kerel gelijk heeft? Tijdens de Madrileense wereldjongerendagen van de christofielen brak (notabene tijdens het sermoen van de paus) een hevig onweer los. Resultaat: 7 ernstig gewonden. Komt ervan als je verslaafd bent aan hosties. En aan pedofilie enzo ....
Avatar gebruiker
paganisgood
 
Berichten: 211
Geregistreerd: do nov 25, 2010 2:42 pm
Levensbeschouwing: ATHEIST


Keer terug naar maatschappij en ideologie



Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 1 gast