Als je busreklame nodig hebt voor het erinpaplepeln zijn er aardig wat bekeringsbelangen mee verbonden .
Maar ja de pot verwijt de ketel.....
| home | forum | zoek | contact | artikelen | |
Haddock schreef:je afkeer tegen alles wat ,,vreemd,, op je overkomt is me meermaals opgevallen en stuitend.
Tip,plaats een hek om Nederland.
Maar ik denk dat je wel weet wat ik bedoel ondanks het e'tje. Probeer liever de idee achter jullie bekeringsdrang te begrijpen.
Haddock schreef:koop een onbewoond eiland en ga dr op zitten,dan wordt je niet met vreemde en andere ideeen besmet....
Met jou weet ik wat voor vlees ik in de kuip heb.Inderdaad ik ben blij dat ik wat verder weg ben van dat gedachtengoed van je en ben blij dat ik je daarmee van dienst ben.....,hoewel ik me eigenlijk eerlijk afvraag wat je zo verbitterd heeft gemaakt en wat je voor zin ziet in het vitten op andersdenkenden...zal je me ook daar wel geen eerlijk antwoord op kunnen geven...
krautsjo schreef:Is niet zo moeilijk om daar een antwoord op te geven , Andersdenkenden zijn geen probleem ,we zijn immers allemaal andersdenkenden .Het gaat voornamelijk om de manier waarop jij denkt hier de criticaster te kunnen uithangen ,ik denk pas dat je het recht hebt om kritiek op anderen te geven als je bereidt bent en het lef hebt om die ook zelf te ontvangen .En aangezien dat niet het geval is en je gewoon ieder tegenargument aan je laars lapt en eigenlijk alles wat er aan kritiek op je flauwekul negeert lijkt me het evident dat bij de meeste de neusgaten uit komt .
Het is geen bitterheid tegen andersdenkenden ,maar gewoon irritatie naar jouw persoontje Haddock . Loop toch niet zo te zeiken en haal die balk uit je oog en dat bord voor je kop weg en aanvaard gewoon dat je een vervelend naargeestig kleinzielig burgermannetje bent ,die ook eens iets ergens gehoord heeft .Je weet nog steeds niet waar de klepel hangt ,maar je
hebt wel een hoop pretenties die je niet waar maakt .En dat is de reden waarom je heel langzaam door iedereen hier uitgekotst wordt .
Je vroeg er naar en ik geef mijn mening en niet gaan zeuren over ad hominem ,want je hebt gewoon gekregen waar je om gevraagd hebt .
Els schreef:Nou ja, uitgekotst... Ik heb gewoon de discussie beëindigd, omdat het toch nergens naar leidt. We vervallen in herhaling. Ik wil niet in een cirkeltje draaien, dus besteed m'n tijd nu weer aan andere dingen. Dat Haddock dat interpreteert als ontwijkgedrag is typerend, maar ik heb geen behoefte mezelf te verdedigen, want we praten toch langs elkaar heen.
Haddock schreef:Mooi....Dan zijn we het over de rest eens![]()
Ik zal kijken wat ik in het laatste punt nog voor je kan doen... Goed![]()
Heb al vaker gezegd dat ik mijzelf niet uitsluit,maar het schijnt niet door te dringen.
Haddock schreef:krautsjo schreef:Is niet zo moeilijk om daar een antwoord op te geven , Andersdenkenden zijn geen probleem ,we zijn immers allemaal andersdenkenden .Het gaat voornamelijk om de manier waarop jij denkt hier de criticaster te kunnen uithangen ,ik denk pas dat je het recht hebt om kritiek op anderen te geven als je bereidt bent en het lef hebt om die ook zelf te ontvangen .En aangezien dat niet het geval is en je gewoon ieder tegenargument aan je laars lapt en eigenlijk alles wat er aan kritiek op je flauwekul negeert lijkt me het evident dat bij de meeste de neusgaten uit komt .
Het is geen bitterheid tegen andersdenkenden ,maar gewoon irritatie naar jouw persoontje Haddock . Loop toch niet zo te zeiken en haal die balk uit je oog en dat bord voor je kop weg en aanvaard gewoon dat je een vervelend naargeestig kleinzielig burgermannetje bent ,die ook eens iets ergens gehoord heeft .Je weet nog steeds niet waar de klepel hangt ,maar je
hebt wel een hoop pretenties die je niet waar maakt .En dat is de reden waarom je heel langzaam door iedereen hier uitgekotst wordt .
Je vroeg er naar en ik geef mijn mening en niet gaan zeuren over ad hominem ,want je hebt gewoon gekregen waar je om gevraagd hebt .
Ik heb helemaal nergens om gevraagd.
Ook niet om die idiote zogenaamde wetenschappelijke mening die jullie aanhangen en die met een atheistisch sausje iedereen door de strot wordt geduwd tot aan de bussen toe,want dat is de idiotie van het menselijk denken die tegenwoordig heerst,we durven niet meer te denken omdat we dat aan een zogenaamde wetenschappelijke elite verpacht hebben.. Men voelt zich enkel veilig als iedereen in de nabije en verdere omgeving hetzelfde wordt gepoold en noemt dat dan sociaal...sociaal noem ik,dat je iedereen het recht toestaat zelf te denken.dat je dat zelf propageert en je je juist daarom daar niet aan houdt schijnt je te ontgaan.
Ik denk zo vrij als ik kan,dat dat stoort is niet mijn probleem maar het probleem van diegenen die zich daarover opwinden om welke reden dan ook..Ik weet best waarom jij vindt dat ik wordt uitgekotst. Niemand heeft graag een spiegel voor de kop,liever een bord.Atheisten denken dat ze zo vooruitstrevend het gelijk aanhangen. De zoveelste religieuze misvatting.
En ik ben goed in staat zelfkritiek te leveren neem daarom ook het recht kritiek uit te delen,zoveel ik wil en zoveel mogelijk onafhankelijk van de groepsconsens.Er valt namelijk veel menselijk gedrag te bekritiseren. Dat ik daarom niet met iedereen dikke vriendjes wordt stoort me niet en het gedrag van een huma en ook van jou krautstjo is bijvoorbeeld typerend. Dat het hier geduld wordt is ook typerend. Gedrag is namelijk de oplossing voor alle problemen die we veroorzaken.Dat je jezelf atheist noemt neemt niet weg dat je je niet gedraagt als een religieus iemand waar je juist kritiek op hebt. Van mij krijg je dat koekje van egen deeg. Dat is confronterend,dat geef ik toe en natuurlijk wordt er gehapt..Dat happen is het probleem,overal.Religie heeft daar een interessant antwoord op,maar ja dat is die vijandige religie.....er valt niet eens over te denken de sterke punten eens in een ander licht te zetten vanwege de allergie die er heerst..
Ik ben verantwoordelijk voor mijn eigen ontwikkeling en heb daarover opvattingen die lijnrecht tegenover de imperialistische van jullie staan.En hoe persoonlijk je ook wordt,die verantwoording van mijn eigen ontwikkeling laat ik niet aan anderen over.
Niet onder die druk en niet door de slotjes van Els die daarmee fijntjes te kennen geeft dat die mening niet discutabel is omdat ze vijandig lijkt voor haar eigen standpunten en de poten lijkt uit te zagen onder atheisme (haar ideaal en dat van velen)zoals men het graag wil zien..
En nog wat;hoe kan men spreken van vrijdenken als men verweigert alles wat we aan zogenaamde ontwikkeling hebben doorgemaakt, of wat we ontwikkeling noemen, ter discussie te stellenDat maakt atheisme tot de zoveelste religie.
Ga je gang,kots me maar uit,beledig me ,doe of ik er niet ben of doe iets anders om me vooral als ongewenst kenbaar te maken.
Haddock schreef:Waarom gaan jullie dan niet in op het feit dat atheisme gewoon imperialistisch aan het bekeren is net als iedere andere religie
Met de hernieuwde opkomst van de religie in de maatschappij is er ook weer een grote belangstelling ontstaan voor het atheïsme. Er wordt in brede kringen gereageerd op religieus fanatisme, en een groeiende groep mensen wil zichzelf profileren als atheïst, incidenteel of structureler, bijvoorbeeld met een eigen website of weblog, of door een organisatie op te richten. Een grote groep mensen vindt het noodzakelijk in het openbaar te reageren op de godsdiensthype en de pogingen de godsdienst in het middelpunt van de politiek en het openbare debat te brengen.
Steeds meer mensen willen zich op de een of andere manier organiseren. Deze website is een van de vele die op dit moment worden gelanceerd. Het doel is atheïsten bij elkaar te brengen op zo'n manier dat de diversiteit en het individualisme onder atheïsten blijft bewaard, maar dat het mogelijk is samen, vanuit een gedeelde basis, een tegenwicht te kunnen bieden tegen de opmars van de religie. Vooral waar religie weer grip probeert te krijgen op het gedrag en het normen- en waardenstelstel van mensen, waar de religieuze vooroordelen en disciminerende ideologie weer de kop op steken en de vrije mening en wetenschapsbeoefening weer worden onderdrukt, is het nodig een tegengeluid te laten horen. Net zoals religieuze bewegingen en instellingen invloed proberen te verkrijgen via de politiek, zouden ook atheïstische bewegingen dit weer moeten gaan doen.
een vijandsbeeld scheppen is natuurlijk wel doelmatig
Haddock schreef:Het lijkt wel een bijbelcitaat,je predikt liefde en tolerantie....we komen er wel....
Een vrije mening bestaat niet,je gelooft enkel dat ze bestaat.Een gemiddelde atheist bestaat ook niet,je gelooft dat die bestaat.
Ons gedrag biedt oplossingen,de vraag is of we bepaalde zaken aan banden willen en kunnen leggen die we tot nu toe als vrijheid definieerden.
Haddock schreef:Een vrije mening bestaat niet,je gelooft enkel dat ze bestaat.
Els schreef:Haddock schreef:Een vrije mening bestaat niet,je gelooft enkel dat ze bestaat.
Je noemt een mening vrij als je hoofd niet wordt afgeslagen of je niet in het gevang belandt als je hem verkondigt. Zoals dat het geval is in theocratieën. Of denk je dat mensen maar geloven dat ze in de gevangenis zitten?
Haddock schreef:Appel aan emotie.
Ik weet best wat mensen uit angst voor elkaar elkaar aandoen.
Keer terug naar religie en atheisme
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 1 gast