Raúl schreef:Aron schreef:Raúl schreef:Inderdaad! Partijen als de Christenunie en de SGP, met name die laatste want zij strijden openlijk voor een theocratie, aan de ene kant is het gelukkig te noemen dat zij slechts 2 zetels hebben aan de andere kant is dit eigenlijk nog 2 teveel. Partijen als de SGP, elke religieus gemotiveerde partij overigens, dient onmiddellijk verboden te worden. Het is belachelijk dat een partij theoretisch de macht zou kunnen verkrijgen om een staat te besturen naar inzichten gebaseerd op compleet gestoorde aannames die als enkel fundament een duizenden jaren oud boek gebruiken, enkel gevuld met ontkrachtte dan wel onbewezen denkbeelden.
Ik weet niet of ze het fout hebben, wie ben ik om te zeggen dat deze 'God' niet gelijk heeft? Ik denk zelf van niet, maar het zou kunnen.
Zoals blijkt, is dat mijn punt niet. Als jij overtuigd bent van je gelijk dan voer je geen abortus en euthanasie uit, dan laat je je 'genezen' als je homoseksuele neigingen krijgt etc. etc., maar ga dat niet opleggen aan anders-denkenden. Zolang het alleen jezelf beslaat, mag je van mij best deze denkbeelden hebben en uitvoeren, totaal geen problemen mee. Maar zodra je dus in de politiek gaat, zoals de SGP, om dit op te leggen aan anders- en niet-gelovigen, ben je echt van het padje af. Weet je wel waar zijn naar streven?
- Afschaffing van het homohuwelijk.
- Volledig verbod op euthanasie en abortus.
- Een theocratie (afschaffing van de vrijheid van godsdienst!!).
- Afschaffing van het vrouwenkiesrecht.
- Verbieden popmuziek en alle 'ergere' muziek.
- Verbieden naturisme in elke vorm.
etc. etc.
Dit is het allerergste wat Nederland kan overkomen en is erg jammer dat deze partijen nog bestaan, juist omdat ze dit willen opleggen aan anders- en niet-gelovigen.
Om hier nog even inhoudelijk op in te gaan, ik ben tegen discriminatie in welke vorm dan ook, dus het 1e, 4e en 3e standpunt keur ik af (3e omdat een theocratie anders-denkenden discrimineert). Ook behoord godsdienst geen macht te hebben in de politiek, godsdienst is uitsluitend een privé zaak, en dus keur ik het 3e punt nogmaals af. Een volledig verbod op euthanasie en abortus is inhumaan. Verbieden popmuziek en alle 'ergere' muziek en het verbieden van naturisme is de allergrootste onzin die er bestaat, omdat naaktlopen en popmuziek je 'verder weg' zouden brengen van God hahaha. Ik denk er wel is over na, als dit nou echt uitgevoerd gaat worden, dan kunnen dus mensen die naar een naturistencamping gaan daar niet meer naartoe en mensen die naar popmuziek of 'ergere' muziek luisteren kunnen niet meer naar muziek luisteren of niet meer muziek maken/spelen. Ik denk, als er al een god is, dat je hiermee verder af komt te staan van 'God', want je verbied plezier.
Als voorbeeld: ik mix/draai. Ik draai naast een klein beetje trance, minimal techno, techno, hardstyle, electro, progressive house etc. (10%) bijna alleen maar house (90%), dit zou dan verboden worden. Hierdoor kan ik één van mijn grootste hobby's dus niet meer uitoefenen en dat zou ik erg jammer vinden, want behalve vrienden en de politieke partij is dit toch wel één van mijn leukste bezigheden, ik denk niet dat je hiermee mensen blij maakt en dat is toch uiteindelijk wat telt, hoe gelukkig mensen zijn en daarmee bepaal je 'hoe ver' je afstaat van een (eventuele) 'God'.
Maar sowieso, een institutie, in dit geval een politieke partij, die macht heeft over een deel of het gehele volk, dient zich absoluut enkel te baseren op de wetenschappelijke realiteit, alles wat daar buiten valt valt tevens buiten alles wat nog gerechtigd is om een denkbeeld op te grondvesten. Wanneer een gelovige ook maar de kleinste invloed wil uitoefenen over één of meer anderen, dan dienen zij ónmiddelijk hun denkbeelden te kunnen verdedigen. Aangezien dit onmogelijk is omdat voor de "waarheid' van geen enkele religie ook maar enige vorm van bewijs bestaat, hebben partijen met een religieuze grondslag simpelweg geen bestaansrecht, althans dit behoren zij niet te hebben.
Heb je wel een goed leven Raul? Iedere keer maar de Christenen aanvallen, alles wat er in de Bijbel staat zou niet te bewijzen zijn.
Heb je weleens de Bijbel gelezen, voor je met die onzin op de proppen kwam?
In de Bijbel staat: Heb je naasten lief als jezelf, en God bovenal. Nou hoef je dat laatste niet op te volgen als je niet gelooft. Maar doe je dat eerste daar is toch niets vreemds aan. Dat is ook niet alleen religieus, maar ook praktisch.
Ik ben het met je eens, dat Christelijke partijen net de dingen eruit pakken die niet menslievend zijn. De "haat" tegen homo's staat in schril contrast met het grootste gebod, dat bovengenoemde gebod.
De SGP is de meest vreemde partij die er bestaat. MAAR ze leggen momenteel alleen hun eigen leden dingen op, en hebben het Nederland nog niet opgedrongen, omdat ze simpelweg niet meetellen in de politiek. Wij kunnen hen toch niet verbieden om dingen te willen van hun leden. Iedereen houdt zich aan regels van partijen, als ze daar bij willen horen.
En waarom zouden er geen religieuze partijen mogen bestaan, maar een partij als die van Wilders wel? Die man is alleen maar negatief tegen een bepaalde bevolkingsgroep, en wil HEN dingen opleggen. Ook zonder bewijs te hebben van zijn eigen gelijk. Hij schreeuwt, hij beledigt en hij zorgt voor onrust. Maar dat mag, in een vrij land als Nederland is. En daarom mag ook een partij als de CU en SGP, of je het ermee eens bent of niet.
