Orthodoxe joden mogen met sabbath wet overtreden

Orthodoxe joden mogen met sabbath wet overtreden

Berichtdoor Els » za feb 18, 2012 5:56 pm

http://www.trouw.nl/tr/nl/5091/Religie/article/detail/3188255/2012/02/18/Geen-boete-voor-Joodse-man-zonder-ID-kaart-Dibi-wil-opheldering.dhtml

Een orthodox-joodse man die vorig jaar in Rijswijk een boete kreeg voor het niet bij zich dragen van identiteitspapieren, hoeft de boete niet te betalen. Dat heeft de kantonrechter in Den Haag besloten. De man mag op sabbat (zaterdag) buiten de deur niets bij zich dragen, zo schrijft zijn geloof voor.

De kantonrechter vindt dat de religieuze plicht zwaarder weegt dan de plicht om te voldoen aan de wettelijke voorschriften in Nederland. De man had voor het niet bij zich hebben van een identiteitsbewijs een boete van 150 euro gekregen.


Briljant. Ik neem aan dat er dan ook wel een uitzonderingsclausule kan worden verzonnen voor orthodoxe moslims die tot fundamentalistisch-terroristische kringen behoren? Want het zou natuurlijk discriminatie en islamhaat zijn als die wel boetes moeten betalen. Of terroristen verkleden zich zaterdags als jood. Dan kunnen we die crypto-nazistische flauwekul dus direct afschaffen, want het verhoogde toch al niet de veiligheid, en nu helemaal niet meer.
Els
Site Admin
 
Berichten: 3705
Geregistreerd: do apr 13, 2006 10:56 pm
Woonplaats: Amsterdam
Levensbeschouwing: Atheist, anarchist, materialist, anti-neoliberaal

Re: Orthodoxe joden mogen met sabbath wet overtreden

Berichtdoor albert » za feb 18, 2012 8:13 pm

Of dit is een hoax, of de kantonrechter is geestelijk gestoord. Als dit werkelijkheid is dan vrees ik voor mijn veiligheid. Iedere ongeletterde reli-kneus mag straks lukraak atheïsten doodschieten, we hebben immers godsdienstvrijheid?

Maar er is een prettige keerzijde. Als ik een een orthodoxe gelovige, van welke signatuur dan ook, op zondag in de goot zie liggen omdat hij zojuist is overreden door een vrachtwagen dan laat ik hem liggen. Hulpverleners mogen ook niet werken op zondag.....
albert
 
Berichten: 13
Geregistreerd: vr nov 04, 2011 5:54 pm
Levensbeschouwing: atheist

Re: Orthodoxe joden mogen met sabbath wet overtreden

Berichtdoor Els » zo feb 19, 2012 8:43 pm

Zodra iemand een beroep doet op godsdienstvrijheid weet je al dat er een anti-vrijheid of een anti-recht in het geding is. Godsdienstvrijheid wil alleen maar zeggen dat mensen de vrijheid hebben zich niet aan de wet te hoeven houden. Gewoon afschaffen maar.
Els
Site Admin
 
Berichten: 3705
Geregistreerd: do apr 13, 2006 10:56 pm
Woonplaats: Amsterdam
Levensbeschouwing: Atheist, anarchist, materialist, anti-neoliberaal


Keer terug naar christendom, jodendom en islam



Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 3 gasten