Pakistan blokkeert Youtube wegens godslastering

Pakistan blokkeert Youtube wegens godslastering

Berichtdoor Els » ma feb 25, 2008 1:42 am

Pakistan blokkeert Youtube wegens godslastering

De Pakistaanse telecommunicatieautoriteit PTA heeft de toegang tot videosite Youtube gebokkeerd. Volgens een woordvoerder is dit nodig omdat gebruikers anti-islamitische filmpjes op de site zetten. (Bron: tweakers.net)


Volgens de Associated Press (ap) wil de PTA voorkomen dat een trailer van de op handen zijnde film van Geert Wilders te zien is. Ook cartoons van de vermeende profeet van de islam Mohammed worden beblokkeerd.

De PTA moedigde internetgebruikers aan naar Youtube te schrijven om islamkritisch materiaal te verwijderen. Moslims spannen zich overal in om kritische berichten over de islam te verwijderen. Al eerder was hierdoor op Youtube het account van de atheïst Nick Gisburne verwijderd, omdat een van zijn films die louter koranteksten bevatte haatzaaiend zou zijn. Na een actie van youtube gebruikers, die zich op de vrijemeningsuiting beriepen en een speciale 'islam bashing week' organiseerden, werd zijn account weer geherinstalleerd.

Youtube was al eerder in Turkije geband omdat Ataturk beledigd zou zijn. In Turkije is het illegaal zich kritisch over Ataturk uit te laten. In Thailand is de site een poosje uit de lucht geweest wegens belediging van de Thaise koning.

De blokkering leidt op dit moment tot boosheid onder vele internetters in Pakistan.

http://ap.google.com/article/ALeqM5gvcx ... wD8V0NK1G0

Film met koranteksten van Nick Gishburne:
http://www.youtube.com/watch?v=oGZh5w30g3U

http://nick.gisburne.com/
Els
Site Admin
 
Berichten: 3705
Geregistreerd: do apr 13, 2006 10:56 pm
Woonplaats: Amsterdam
Levensbeschouwing: Atheist, anarchist, materialist, anti-neoliberaal

Berichtdoor Els » ma feb 25, 2008 1:43 am

Ik snap dat blokkeren en onderdrukken en verbieden nooit zo goed. Het werkt beter dan de tamtam, iedereen praat over het onderwerp mee. Het is een garantie voor megabekendheid, de beste gratis reclame die je maar kan wensen.
Els
Site Admin
 
Berichten: 3705
Geregistreerd: do apr 13, 2006 10:56 pm
Woonplaats: Amsterdam
Levensbeschouwing: Atheist, anarchist, materialist, anti-neoliberaal


Keer terug naar christendom, jodendom en islam



Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 2 gasten