Pagina 1 van 1

Calvijn: seriemoordenaar, mensenhater en godsdienstwaanzinni

BerichtGeplaatst: di jun 02, 2009 1:09 pm
door Els
Calvijn: seriemoordenaar, mensenhater en godsdienstwaanzinnige

http://www.anarchiel.com/display/calvij ... aanzinnige

Terwijl Balkenende zichzelf in het Calvijnjaar Calvinist durft te noemen komt er ook een andere kant van Calvijn aan het licht. Anarchiel.com geeft een opsomming van de gewelddadige onderdrukkinsgmethodes van Calvijn waarmee hij zijn religieuze hervormingspolitiek aan het volk oplegde.
Calvijn richtte het consistorie op, de protestantse inquisitie, die andersdenkenden liet martelen en ze dwong hun mening te herzien. Beruchte executies en martelingen staan op zijn naam.
Hij liet onder andere Michael Servet ombrengen vanwege zijn opvattingen over de drie-eenheid. In de polemiek die hierover losbrandde zei Calvijn dat hij het als zijn plicht zag de ware godsdienst te verdedigen. Dit is het tegenovergestelde van godsdienstvrijheid en tolerantie waar Calvijn vaak mee wordt geassocieerd.

Ik las trouwens dat Ikon hier gisteravond ook aandacht aan heeft besteed, maar dat heb ik jammer genoeg gemist.

BerichtGeplaatst: di jun 02, 2009 9:01 pm
door Els
Hier is de rede waarin Balkenende Calvijn half vergoddelijkt:

http://www.trouw.nl/redactie/rf/Balkenende.pdf

Hij is lyirsch en wordt helemaal euforisch van zijn eigen woorden, maar enige kritische blik komt niet naar voren. Dat zou de euforie natuurlijk verstoren, en euforie is nodig om Calvijn op zijn voetstuk te houden. Juichen en jubelen zodat het geluk door je aderen stroomt voorkomt dat je begint na te denken.

BerichtGeplaatst: di jun 02, 2009 9:05 pm
door daan
oeps....

BerichtGeplaatst: wo jun 03, 2009 12:11 am
door RdM
Ik krijg daar weer dezelfde koude rillingen bij als toen ik hier voor het eerst kwam en moest vaststellen hoe mensen als Luc154 absoluut geen graten zagen in het uitmoorden van zelfs hele volkeren zolang het maar in naam van god gebeurde... :evil:

BerichtGeplaatst: wo jun 03, 2009 7:36 pm
door Free
RdM schreef:absoluut geen graten zagen in het uitmoorden van zelfs hele volkeren zolang het maar in naam van god gebeurde... :evil:


Er zijn er nog genoeg die dat tegenwoordig nog elke dag doen... :cry:

BerichtGeplaatst: wo jun 03, 2009 7:48 pm
door Els
Het gekke is dat zulke mensen denken dat ze er goed aan doen. De handtekening van Free slaat daarop.
Ik herinner me de film The Manchurian Candidate, waarin iemand wordt gehersenspoeld om een politieke moord te plegen, iets wat gezien wordt als een science fiction scenario. Maar vele moorden die vanuit de religie worden gepleegd laten zien dat het wel mogelijk is om een normaal mens wel degelijk tot een moordmachine om te vormen.

BerichtGeplaatst: wo jun 03, 2009 7:50 pm
door daan
dat is jiust de essentie van religie..

BerichtGeplaatst: wo jun 03, 2009 7:54 pm
door Free
Daarom gebruik ik die quote... het zegt precies waar religies goed voor zijn.

BerichtGeplaatst: wo jun 03, 2009 7:59 pm
door daan
daarom is die indoctrinatie zo goed georganiseerd...ze hebben ``slapende``agenten die op elk moment in te zetten zijn voor whatever doel er behaald moeten worden..b.v. stemmen..enznenz