dan weet ik niet meer wat ik zeggen moet..

Oproepen om te reageren op lopende actuele zaken, verzoeken om hulp bij vertalingen, verwezenlijken van acties en ideeën etc.

Vestig hier ook de aandacht op je eigen website, forum of organisatie, eventueel met toelichting over doel en motivatie.

dan weet ik niet meer wat ik zeggen moet..

Berichtdoor mikki » vr aug 20, 2010 2:11 am

Ja, dit is misschien een beetje gek... Maar zodra iemand zegt "god bless you" ofzo en er dan ook nog over doorgaat dan wil ik graag op een nette manier zeggen dat ik niet gelovig ben. Maar zodra ik dat doe ontstaat er een discussie.. Als ik dan zeg dat ik het respecteer dat hij/zij in God gelooft en ik het fijn zou vinden dat hij/zij respecteert dat ik dat niet doe.. dan komt er bijna altijd een vragenvuur waar ik geen antwoorden voor heb... Iets in me wil dan wijze antwoorden geven, zodat ik overtuigend overkom.. niet dat ik van plan ben om die andere te bekeren, maar gewoon omdat ik wil laten merken dat zij dat niet bij mij hoeven te proberen... maar het lukt me nooit.. Ik kom niet verder dan een paar one-liners :grr:
De gelovige heeft minder respect voor mij want er volgt altijd een poging om me zover te krijgen dat ik ook ga geloven..

Stel je voor je hebt een gesprek met iemand die vraagt:

"waarom denk je dat je op deze wereld bent" dan zeg ik omdat mijn ouders kinderen wilden...
"wie is de eigenaar van de wereld" dan zeg ik dat zijn alle levende wezens alleen denken mensen dat zij daar superieur in zijn
"denk je dat er kwaad bestaat op de wereld" nee, alleen kwade mensen
"waarom vermoorden mensen elkaar dan" omdat mensen elkaar niet respecteren en hebberig zijn
"waar komen de mensen vandaan" we zijn ontstaan uit een eencellig leventje en in de loop der eeuwen geëvalueerd

Het is moeilijk uit te leggen hoe zo'n gesprek dan verder gaat. Volgens mij wordt de persoon aan de andere kant van de lijn boos ofzo want ik moet dan mijn leven geven voor het feit dat ik denk dat er geen God is.. :vaag:

Weet je.. ik benijd al die mensen die zulke mooie antwoorden hebben. Ik zou ook graag een keer overtuigend over willen komen. Ik voel me echt zo'n hulpeloos zielig gevalletje die het eigenlijk helemaal niet weet... En dat is dan ook wel weer zo, want ik zou het allemaal zou graag willen weten.. maar ik kom echt ZO dom over :roll: :bloos:
mikki
 
Berichten: 1
Geregistreerd: vr aug 20, 2010 1:36 am
Levensbeschouwing: atheist?

Re: dan weet ik niet meer wat ik zeggen moet..

Berichtdoor hans » vr aug 20, 2010 11:49 am

Het is een kwestie van training ,hoe meer je oefent hoe beter je wordt in het gebruik van argumenten . Een van de dingen die kan helpen is wat je nu eigenlijk al doet, kom naar buiten met je mening en vraag hoe anderen het oplossen . Ga in discussie met gelijkgestemden ,het internet is een prima plek en schept net genoeg afstand om niet een op een met je mond vol tanden te staan .

En bij deze dus welkom Mikki .
Overtuigen is dus een kwestie van ervaring en het hebben van een overtuiging, inhoudelijk zit het wel snor denk ik ,alleen het vinden van de juiste vorm is lastig .
Avatar gebruiker
hans
 
Berichten: 1790
Geregistreerd: zo jul 27, 2008 3:11 pm
Woonplaats: Eindhoven
Levensbeschouwing: Bright(naturalist en atheist)

Re: dan weet ik niet meer wat ik zeggen moet..

Berichtdoor Els » vr aug 20, 2010 1:32 pm

Hai Mikki, welkom op het forum.

Ik las je antwoorden op onbeantwoordbare waaromvragen, en persoonlijk vind ik ze prima. Het zijn precies de antwoorden die bij zulke vragen thuishoren. Alleen komen er dan weer reacties op die je in eerste instantie met stomheid slaan, en daar horen dan weer zulke ontnuchterende antwoorden bij. Geen mythische hoogdravende eeuwigheidsantwoorden, welnee, het is gewoon allemaal met een celletje begonnen.

Weet je.. ik benijd al die mensen die zulke mooie antwoorden hebben. Ik zou ook graag een keer overtuigend over willen komen. Ik voel me echt zo'n hulpeloos zielig gevalletje die het eigenlijk helemaal niet weet...


:bigsmile: Uiteindelijk denk ik dat wat je zegt gewoon wel degelijk overtuigend is. Alleen in zo'n gesprek lijkt het niet te overtuigen, want dan worden alle tentakels opgezet en alle defensiemechanismes uit de kast gehaald. Maar op de lange duur bezinken de logische antwoorden en de verwijzing naar de alledaagse werkelijkheid wel.

Trek je niets aan van de reacties op het moment zelf, want mensen antwoorden direct zonder nadenken en zijn helemaal niet van plan zich te laten overtuigen. Maar die antwoorden worden wel gehoord en gelezen door iedereen, en uiteindelijk wordt er wel over nagedacht.

Kijk maar naar het verleden: aanvankelijk werd iedereen doodgeslagen en op de brandstapel gegooid zodra hij iets zei wat niet klopte met de bijbel. Maar uiteindelijk is het zover gekomen dat de kerk begint leeg te lopen en dat zelfs vele priesters en dominees er niet eens meer in geloven.
Els
Site Admin
 
Berichten: 3705
Geregistreerd: do apr 13, 2006 10:56 pm
Woonplaats: Amsterdam
Levensbeschouwing: Atheist, anarchist, materialist, anti-neoliberaal

Re: dan weet ik niet meer wat ik zeggen moet..

Berichtdoor Amersfoortse » za aug 28, 2010 5:15 pm

Hai Mikki,

Herkenbaar hoor! Maar laat je niet op de kast jagen. Het probleem is vaak dat mede-debaters ook gewoon slecht luisteren naar je argumenten en bij voorbaat al niet openstaan voor andere inzichten. Ervaring opdoen is inderdaad de goede manier om jezelf steeds beter te kunnen vertegenwoordigen in discussies. Ik probeer het ook zoveel mogelijk en lees veel op internet..zoals dit forum. Daarnaast is feitenkennis ook handig! Ben nu aan het lezen in de koran en de bijbel bijvoorbeeld.

Succes hoor! Ik snap dat het soms frustrerend is als je mensen hoort die zichzelf zo goed kunnen verwoorden en overtuigen..daar ben ik ook jaloers op. :)
Avatar gebruiker
Amersfoortse
 
Berichten: 15
Geregistreerd: zo mei 02, 2010 11:03 am

Re: dan weet ik niet meer wat ik zeggen moet..

Berichtdoor Amersfoortse » za aug 28, 2010 5:17 pm

en trouwens, ik vind je antwoorden helemaal niet dom!!
Avatar gebruiker
Amersfoortse
 
Berichten: 15
Geregistreerd: zo mei 02, 2010 11:03 am

Re: dan weet ik niet meer wat ik zeggen moet..

Berichtdoor fbs33 » zo aug 29, 2010 3:33 am

Maar zodra iemand zegt "god bless you" ofzo


Je moet niet antwoorden, maar vragen!!- - -(Wie is dat nou weer,- - - god???)

'Zij' doen dat toch óók??

waarom denk je dat je op deze wereld bent" dan zeg ik omdat mijn ouders kinderen wilden...


Hé dat is een goeie vraag, "Wat zijn jouw gedachten daarover"? (op de volgende riedel geef je dan het antwoord, Oh"!)
Wat 'Oh'?- - -Nou dan weet ik hoe jij daarover denkt, haha.
M.a.w. je moet de rollen omdraaien en besluiten met nietszeggende (uiteindelijke) antwoorden zónder te antwoorden.

Dat doen zij namelijk óók- - -want 'god' als antwoord is géén antwoord! (nog nooit geweest trouwens!

Slechts een waslijst met vragen waarop geen zinnige antwoorden mogelijk zijn

Je kunt natuurlijk ook op dat 'God bless you' antwoorden- - - Dank je - - -ik voel de warmte opstijgen vanuit mijn tenen, zalig!!!

Op die tweede vraag in dezelfde lijn doorgaan door te antwoorden "Om dag in dag uit te genieten van zijn heerlijke aanwezigheid die zich manifesteert in vrede en geluk overal waar ik maar kijk"!

Na een paar van zulke antwoorden ontstaat meestal het verlangen aan de andere kant om het gesprek te beëindigen! :bigsmile:
fbs33
 
Berichten: 159
Geregistreerd: wo apr 29, 2009 11:29 am


Keer terug naar Netwerk



Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 0 gasten