eremoord op de agenda van De Pers

eremoord op de agenda van De Pers

Berichtdoor Els » di sep 14, 2010 11:07 am

De Pers heeft blijkbaar besloten het verschijnsel eremoord eens goed onder de aandacht te brengen. Dit heeft geen prioriteit omdat het zo duidelijk een islamitisch verschijnsel is, en direct samenhangt met de islamitische onderdrukking van vrouwen en seksualiteit.

Gisteren stond de vertaling van een artikel van Robert Fisk in de krant:

Afgeslacht in naam van de eer (Robert Fisk)

Robert Fisk is ook iemand die gewoonlijk de islam uit het kwade daglicht wil houden maar wel misstanden op de gespreksagenda zet. Volgens mij wordt het langzamerhand de hoogste tijd om het aandeel dat de islam in dit systeem heeft nadrukkelijk naar voren te brengen en niet voortdurend onder de mat te schuiven.

Eremoord is eigenlijk geen 'moord', maar een vorm van rechtspraak. Het is een executie die wordt opgelegd nadat de familie (althans, vooral de mannen) bij elkaar zijn gekomen om een bepaald misdrijf te bespreken, de straf vast te stellen en iemand aan te wijzen die deze uitvoert.
Het misdrijf is een seksuele overtreding, of een overtreding van de vrouw tegen haar onderdrukking in. Dit moet goed duidelijk zijn, om het aan moslims duidelijk te kunnen maken dat dergelijke zaken in het westen géén overtreding zijn. Vrouwen hebben hier gelijke rechten en autonome vrijheden, en staan niet onder de voogdij van een man die het recht heeft over haar te oordelen.

Vandaag verscheen een artikel gebaseerd op politiecijfers waarover De Pers beschikt.

Ook in Nederland eist eer vele doden

Naast de moorden die als eremoord bewezen kunnen worden worden ook honderden moslims bedreigd door hun familie. Dit is ook een van de verklaringen waarom er maar zo weinig moslims naar buiten treden om de gewelddadige druk binnen de islamitische cultuur onder de aandacht te brengen.

Ook een probleem is dat de slachtoffers de islam, dus juist de religie die het geweld en de onderdrukking in stand houdt, boven de Nederlandse wet blijven plaatsen, zodat ze ook niet openlijk bescherming door de Nederlandse wet en Nederlandse rechtspraak durven te eisen. Dat zou namelijk betekenen dat ze de Nederlandse wet boven de islam stellen.

De manier waarop de vrouwen (en ook enkele mannen) worden vermoord zijn bij de beesten af. Het herinnert aan de verschrikkelijkste gebeurtenissen in de Duitse vernietigingskampen. Het vreemde is dat wat er in Nazi-Duitsland is gebeurd de volle aandacht krijgt en in detail bespreekbaar is, juist omdat we herhaling hiervan willen voorkomen. Wat de moslimvrouwen overkomt wordt daarentegen verzwegen en geheim gehouden. Wie dit onder de aandacht brengt, krijgt de beschulding haat te zaaien. Het is de hoogste tijd dat er over de islamitische wereld dezelfde openheid komt als over nazi-Duitsland. Gruwelijke zaken geheimhouden om een religie niet in een zwart daglicht te stellen is niet de manier om er een einde aan te maken.
Els
Site Admin
 
Berichten: 3705
Geregistreerd: do apr 13, 2006 10:56 pm
Woonplaats: Amsterdam
Levensbeschouwing: Atheist, anarchist, materialist, anti-neoliberaal

Keer terug naar christendom, jodendom en islam



Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 1 gast