Agente met hoofddoek absoluut onwenselijk

politie, advocaat en rechter met hoofddoek zijn onwenselijk

eens
8
100%
oneens
0
Geen stemmen
dit interesseert mij niet
0
Geen stemmen
 
Totaal aantal stemmen : 8

Agente met hoofddoek absoluut onwenselijk

Berichtdoor Els » di dec 04, 2007 7:57 pm

http://www.nu.nl/news/1342274/11/'Agent ... lijk'.html

Agente met hoofddoek absoluut onwenselijk

Uitgegeven: 4 december 2007 17:21
Laatst gewijzigd: 4 december 2007 17:34

DEN HAAG - Met enige kanttekeningen heeft een meerderheid in de Tweede Kamer dinsdag aangegeven dat politieagenten met hoofddoekjes "absoluut onwenselijk" zijn.

Een motie van de PVV waarin dat staat, kreeg steun van regeringspartij CDA en de oppositiepartijen SP, VVD, D66, SGP, de Partij voor de dieren en het lid Verdonk.

SP-Kamerlid Ronald van Raak tekende daarbij echter aan dat zo'n verzoek voor alle religieuze uitingen zou moeten gelden en niet alleen voor hoofddoekjes.

ChristenUnie

De ChristenUnie steunde de motie niet, juist wegens de enge formulering. Volgens Kamerlid Ed Anker moet de discussie breder worden gevoerd en niet alleen over agentes en moslima's gaan.

Vorige week liet Anker al weten dat de ChristenUnie ook tegen het dragen van religieuze symbolen bij de politie is, omdat dat het onafhankelijke karakter van de overheid zou kunnen schaden. De kledingvoorschriften van de politie zijn nu nog onduidelijk over de toelaatbaarheid van geloofsuitingen.

Kledingvoorschriften

Minister Guusje ter Horst (PvdA) van Binnenlandse Zaken kon dinsdag nog niet inhoudelijk reageren op het verzoek van de Kamer. Ze werkt aan nieuwe kledingvoorschriften voor de politie en heeft de Commissie Gelijke Behandeling (CGB) daartoe om advies gevraagd.

Die vindt dat het dragen van hoofddoekjes, keppeltjes en kruisjes alleen mag worden verboden als daar sterke argumenten voor zijn. Kledingvoorschriften die ervoor zorgen dat de politie neutraal overkomt, kunnen leiden tot uitsluiting van agenten op basis van hun geloof, stelde de CGB vorige week.

Ter Horst zal de Kamer op basis van het advies van de commissie antwoorden. Wanneer dat gebeurt, kon haar woordvoerder nog niet aangeven.
Els
Site Admin
 
Berichten: 3705
Geregistreerd: do apr 13, 2006 10:56 pm
Woonplaats: Amsterdam
Levensbeschouwing: Atheist, anarchist, materialist, anti-neoliberaal

Berichtdoor Els » di dec 04, 2007 8:06 pm

Ik zie niet waarom iemand met het symbool van de sharia op het hoofd de Nederlandse wet zou willen uitvoeren. De hoofddoek betekent juist dat je de Nederlandse wetten verwerpt. De hoofddoek is het symbool van ongelijkheid en andere behandeling, en daarmee straal je uit dat je niet alle burgers op een gelijke manier wil beschermen. Hetzelfde geldt voor advocaten en rechters.

Een praktijkvoorbeeld dat onderschrijft dat de hoofddoek een waarschuwing is waarmee het gelijkheidsbeginsel wordt ondermijnd is de gehoofddoekte advocate Famile Arslan, die aangaf dat in geval van eremoord de islamtische (culturele) achtergrond van de daders in ogenschouw moet worden genomen. Dat houdt dus in dat moslimvrouwen die worden vermoord omdat ze westers willen leven niet hetzelfde recht op leven hebben als niet-islamitische vrouwen. Iemand die zoiets betoogt zou geen vertegenwoordiger mogen zijn van het Nederlandse of westerse recht.

De hoofddoek is een symbool van het islamtische recht, dat de vrijheid van vrouwen beperkt. Maar ook islamitische mannelijke rechtsvertegenwoordigers kunnen zaken bepleiten die tegen het Nederlandse recht ingaan. De advocaat van de moordenaar van de Turkse Kezban Vural legde zich toe op het vrijpleiten van eremoordenaars, of strafvermindering voor de moordenaars te krijgen omdat het eremoorden betreft. Zijn strategie houdt in dat er op de moordenaars zware sociale druk wordt uitgeoefend.

http://www.st-kezban.nl/pages/rechtszaak.htm

De in Capelle aan den IJssel gevestigde Turkse advocaat Urcun vindt het vanzelfsprekend dat hij de geschonden eer kan aanvoeren als een Turkse man zijn echtgenote vermoord. Ook een Nederlandse rechter houdt bij het bepalen van een strafmaat soms rekening met verzachtende omstandigheden.


Natuurlijk, maar dat zijn dan persoonlijke omstandigheden, het gaat dan niet om een complete godsdienstige cultureel stelsel waarin vrouwen structureel door geweld en sociale druk in een onvrije positie worden gehouden. En dat is precies waar het om gaat: door gebruik te maken van de Nederlandse wet, waarin gelijkberechtiging maar ook persoonlijke omstandigheden centraal staan, wordt de islamitische wet, die het principe van gelijkberechtiging met voeten treedt, in Nederland uitgevoerd. Dat gaat ten koste van ons rechtssysteem, én van het 'recht' op juridische gelijkheid van een deel van de bevolking van dit land.

Door om te gaan met andere mannen gedroeg Kezban zich onbetamelijk, pleitte de raadsman van C., mr. S. Urcun, twee weken geleden. Haar houding en beledigingen waren in de ogen van verdachte, een vrouw onwaardig en vulgair. Zijn schaamte maakte op het moment even voor de moord plaats voor onbeheersbare woede en zo kwam C. tot zijn daad.


Je moet er niet aan denken dat de rechter dezelfde ideeën waren toegedaan. Dat zou betekenen dat een vrouw die met 'andere mannen' omgaat de doodstraf verdient in ons land, die kan worden uitgevoerd op basis van het argument 'schaamte'.
De realiteit is overigens dat in Nederland al diverse moordenaars van vrouwen strafvermindering hebben gekregen omdat geëmancipeerde en seksueel zelfstandige vrouwen in hun land van herkomst zo'n groot schandaal zijn dat dit niet kan worden toegelaten, zelfs als dat tot moord moet leiden.

De werkelijkheid is dat het moet worden duidelijk gemaakt dat de islamitische cultuur in het westen geen plaats heeft, omdat het diametraal staat tegenover onze opvattingen over rechtspraak. De wetten zijn er om mensen te beschermen tegen onrecht, niet om mensen te onderdrukken binnen een systeem van ongelijkheid en onderwerping.

De Commissie Gelijke Behandeling wil graag een goed argument om de hoofddoek te verbieden. Als het om gelijke behandeling gaat, dan lijken de uitsraken van Arslan en Urcun mij goede redenen om dit soort mensen uit ons jurische systeem te weren. Even belangrijk is dat de hoofddoek het ongelijkheidsbeginsel symboliseert.

Ook is de hoofddoek een symbool van de seksuele beknotting van vrouwen. De hoofddoek wordt gedragen omdat het vrouwelijk lichaam onzedelijk wordt gevonden en tot 'hoerigheid' leidt. Ik zou me als verkrachte vrouw bijzonder ongelukkig voelen als mijn advocaat, de aanklager en de rechter een hoofddoek droegen. In de islam is de vrouw zelf verplicht haar lichaam tegen 'verboden seks' te beschermen. De ook in zekere Nederlandse kringen bestaande opvatting dat vrouwen hun verkrachting zelf hebben uitgelokt door na het donker alleen over straat te gaan, zijn in de islamitische wereld nog springlevend. En juist vrouwen die hun lichaam volledig bedekken, horen thuis in die traditie. Ik zou niet graag in een rechtszaal zitten waar de symbolen naar mij uitstraalden dat ik mijn verkrachting aan mezelf te wijten heb, omdat ik alleen over straat durfde te gaan of de verkeerde kleren droeg.

De hoofddoek symboliseert een ander rechtssysteem, waarin discriminatie en onderdrukking een rol spelen. Zo'n symbool kan in het Nederlandse recht geen plaats hebben. Uitspraken die er blijk van geven dat de wet niet voor iedereen wordt op een gelijke manier uitgevoerd moeten ertoe lijden dat er wordt uitgelegd waar het in ons rechtsstelsel om gaat, of tot een schorsing.

Arslan was overigens ook de advocate die islamitische meisjes die een opleiding volgden aan het Amsterdamse ROC aanmoedigde om een nikaab te willen dragen tijdens hun opleiding tot kleuterleidster.
Els
Site Admin
 
Berichten: 3705
Geregistreerd: do apr 13, 2006 10:56 pm
Woonplaats: Amsterdam
Levensbeschouwing: Atheist, anarchist, materialist, anti-neoliberaal

Berichtdoor Frank » ma maart 24, 2008 11:11 am

Het probleem in Nederland is toch vaak dat ze zo veel mogelijk mensen tegemoet willen komen in hun religieuze regels.

Dan komen ze om "hun"recht te eisen waarmee ze eigenlijk aangeven dat hun geloof ze belangrijker maakt dan de mensen zonder hetzelfde geloof. Jammer dat enkele regelgeving in Nederland hier aan meewerkt.
Laatst bijgewerkt door Frank op ma maart 24, 2008 1:29 pm, in totaal 1 keer bewerkt.
Frank
 
Berichten: 25
Geregistreerd: zo dec 30, 2007 7:56 pm
Levensbeschouwing: Liberaal, Atheïst

Berichtdoor Els » ma maart 24, 2008 11:23 am

Dat komt neem ik aan doordat godsdienst niet bekritiseerd mag worden. Een eeuw geleden waren er mensen die de religie onbarmhartig afwezen als irrationeel en gewelddadig systeem, maar tegenwoordig zeggen zelfs atheïsten dat de godsdienst moraal en goedheid bracht, en dat 'slechte gelovigen' die de godsdienst 'misbruiken' de schuld zijn van godsdienstgeweld.

Verplicht prijzen en loven op straffe van de dood helpt blijkbaar. Iedereen is gaan 'geloven' dat er geen probleem met religie is. Nu zelfs ongelovigen in deze valkuil tuinen, kan de religie zich weer overal nestelen, tot in alle seculiere instituties die vrij moeten horen te zijn van bevooroordeeldheid.

Hoe kun je nu de gelijkberechtiging van mensen waarborgen als overheidsinstellingen die de mensen berechten de symbolen van ongelijkheid dragen?
Els
Site Admin
 
Berichten: 3705
Geregistreerd: do apr 13, 2006 10:56 pm
Woonplaats: Amsterdam
Levensbeschouwing: Atheist, anarchist, materialist, anti-neoliberaal

Berichtdoor Apollo » di maart 25, 2008 12:40 am

Net zo onwenselijk aangaande alle uitingen van religie in het openbare leven is. Niet alleen van islamitische barbaren, doch ook van christenen, joden, bhudisten, e.a. godsdienstuitingen van welke hoedanigheid dan ook.
Avatar gebruiker
Apollo
 
Berichten: 118
Geregistreerd: za maart 22, 2008 5:28 am
Woonplaats: Bilthoven

Berichtdoor Els » di maart 25, 2008 12:18 pm

In de VS gingen ze als ik me goed herinner zover dat ze zelfs 'vrouwe Justitia', de geblinddoekte godin van de onpartijdige rechtstpraak, uit de rechtszaal wilden verwijderen, omdat die bij een religie hoort. :)

De godsdienstsymbolen verwijzen naar een uitgangspunt dat ondergeschikt zou moeten zijn aan de seculiere rechtspraak, en niet ernaast moet staan alsof het even geldig is. Temeer als het gaat om een religie waarvan de aanhangers aangeven god te stellen boven de 'menselijke' wetten.

Etienne Vermeersch verwijst naar het 'vermoeden van onpartijdigheid' dat in de rechtszaal bewaard moet blijven.

http://www.etiennevermeersch.be/media_r ... toorzender
Els
Site Admin
 
Berichten: 3705
Geregistreerd: do apr 13, 2006 10:56 pm
Woonplaats: Amsterdam
Levensbeschouwing: Atheist, anarchist, materialist, anti-neoliberaal

Berichtdoor Apollo » wo maart 26, 2008 12:59 am

Maar dan zijn er nog tal van andere ingeburgerde uitingen van welke religieuze richting dan ook die je uit het maatschappelijke leven zou moeten verwijderen, anders dan kleding die aangeeft gerelateerd te zijn met geloof in 'hogere machten'.
Lijkt me geen doen. :(
Avatar gebruiker
Apollo
 
Berichten: 118
Geregistreerd: za maart 22, 2008 5:28 am
Woonplaats: Bilthoven


Keer terug naar politiek, democratie en maatschappij



Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 0 gasten