Nederland wordt een stuk gezelliger zonder Islam.

Nederland wordt een stuk gezelliger zonder Islam.

Berichtdoor Huma » ma maart 16, 2009 12:28 pm

Stel je voor dat we indertijd de goedkope werkkrachten uit Spanje, Portugal, Hongarije, Polen of Mexico en zo hadden geïmporteerd in plaats van Marokko en Turkije.
Dan zou het nu in Nederland een stuk gezelliger zijn.
Dan hadden de christenen van nu ook nooit zo brutaal geworden.
Avatar gebruiker
Huma
 
Berichten: 1298
Geregistreerd: vr feb 22, 2008 5:23 pm

Berichtdoor Els » ma maart 16, 2009 1:00 pm

Ik stel het me voor. :)
Els
Site Admin
 
Berichten: 3705
Geregistreerd: do apr 13, 2006 10:56 pm
Woonplaats: Amsterdam
Levensbeschouwing: Atheist, anarchist, materialist, anti-neoliberaal

Berichtdoor Els » ma maart 16, 2009 1:03 pm

En passant, het is een historische trend dat elke periode van secularisatie en de opkomst van vrouwenrechten tzt weer de kop wordt ingedrukt door conservatieve, piramidale, patriarchale religieuze bewegingen. In die zin ligt het dus in de lijn der verwachtingen dat de open samenleving onder druk staat. De vraag is op wat voor manier we hierop moeten reageren.
Els
Site Admin
 
Berichten: 3705
Geregistreerd: do apr 13, 2006 10:56 pm
Woonplaats: Amsterdam
Levensbeschouwing: Atheist, anarchist, materialist, anti-neoliberaal

Berichtdoor Huma » ma maart 16, 2009 1:22 pm

Els schreef:En passant, het is een historische trend dat elke periode van secularisatie en de opkomst van vrouwenrechten tzt weer de kop wordt ingedrukt door conservatieve, piramidale, patriarchale religieuze bewegingen. In die zin ligt het dus in de lijn der verwachtingen dat de open samenleving onder druk staat. De vraag is op wat voor manier we hierop moeten reageren.

Als bewust meemakende nederlander denk ik toch dat het orthodoxe en nadrukkelijk aanwezige en steeds brutaler wordende islamgedoe de katalysator is geweest voor de alsmaar brutaler wordenden christenen.
De ingezette ontgodsdienstting van Nederland heeft toch ernstige vertraging opgelopen door de import van zoveel godsdienstige achterlijkheid.
P.S. zoek de letterlijke betekenis van achterlijk eerst even op voordat de verontwaardiging wordt losgelaten.
Avatar gebruiker
Huma
 
Berichten: 1298
Geregistreerd: vr feb 22, 2008 5:23 pm

Berichtdoor Els » ma maart 16, 2009 2:38 pm

Dat is ook zo, maar het is ook weer relatief. Ik maak even van de gelegenheid gebruik om hier een lang stuk van De Vrije Gedachte (oude site) in te plakken, dat een iets andere invalshoek over de chronologie van de gebeurtenissen laat zien.

Het gaat over de rol van de kerk in de Europese eenwording. De passages waaruit blijkt hoe de kerk strategisch gebruik maakt van de eenwording van de EU en het gebruiken van de islam als middel om hun eigen doel te bereiken heb ik vet gemaakt.

Ik wil met dit citaat dus zeggen dat de islam voor de christenen niet als nieuwe bewustzijnsvorming uit de hemel is gevallen, maar dat dit door kerken en bisschoppen al van tevoren is bedacht, en dat men dit proces heeft getracht aan te sturen.

Evangeliseren volgens de EURO

Harry Melkman

Op 6 september 1997 stond er een lang interview met de Minister van Staat - voormalig Minister van Financiën en jarenlang Directeur van de Nederlandse Bank -, Dr. Jelle Zijlstra (CDA), in de Zaterdag Bijlage van NRC AH. Na al die jaren zwoegen ten behoeve van de Nederlandse gemeenschap viel uiteindelijk het masker af van deze christelijke rentmeester, hetgeen ontegenzeggelijk met zijn leeftijd samenvalt; hij is nu 79 jaar. In de kern zei Zijlstra, dat de sociale mobiliteit van de arbeidersklasse hoe dan ook moet worden ingedamd met behulp van milieuheffingen(1). Hem stoorde niet alleen de auto maar evenzeer, dat in de moderne economie de arbeider in beginsel de mogelijkheid heeft verder te kijken - in casu vliegvakanties - dan zijn neus lang is. De woorden van Zijlstra deden me letterlijk denken aan de woede die kinderen van toonaangevende families ten toon spreidden in de zestiger jaren, die zeiden dat er paal en perk gesteld moest worden aan de buitenlandse vakanties van de arbeider.

Kort en bondig kunnen we zeggen, dat het aloude adagium "de mens arm en dom houden" blijkbaar een kernpunt blijft vormen van de christelijke politiek. Voor een systematische verarming van de samenleving speelt de Euro een centrale rol. Direct na de Eurotop van Amsterdam, die van 16 juni tot 18 juni '97 in Amsterdam werd gehouden, zond EO-Tijdsein op de Televisie een actualiteitenprogramma uit met als onderwerp "De rol van de Kerk en de Europese Eenwording". In de EO uitzending werd medegedeeld, dat de Europese Bisschoppenconferentie de drijvende motor achter de politieke eenwording van Europa is(2).

De Europese Raad van Kerken heeft zich achter deze beleidslijn geschaard. Op een hoger plan geeft dit uitdrukking aan de expliciete re-evangelisatie politiek van het Vaticaan, zoals verwoord is door paus Johannes XXIII aan het einde van Vaticanum II in 1963, namelijk dat "Het Evangelie moet worden doorgevoerd van de kust van de Atlantische Oceaan tot en met de Oeral."


We hebben hier te maken met de langetermijnstrategie van het Vaticaan, dat wil zeggen terugkeren naar een soort middeleeuwse samenleving van geestelijk-politieke aard waarin de Kerk het voor het zeggen heeft. Het feit, dat mijn bewering niet uit de lucht komt vallen, is onder andere ook vrij recentelijk terug te vinden in het artikel op de Forum pagina van het hersteld katholiek dagblad De Volkskrant d.d. 11/10/'97 van de hand van Kardinaal Simonis met zijn nadruk op de alles door- en indringende z.g. eeuwige waarden van het leven, namelijk dat van de Here Jezus(3).

Daarom zijn juist de Kerken voorstander van een Verenigd Europa met een gemeenschappelijke munt. Dit, echter, stuit op grote problemen, en wel omdat dit streven financieel niet haalbaar is.
Al die sprekers, die voorstander zijn van de introductie van de Euro hebben geen enkel valide economisch noch financieel argument te berde kunnen brengen.

Zo bijvoorbeeld Herman Wijffels, Voorzitter van de Raad van Bestuur van de Rabo Bank en oud-Voorzitter van de Nederlands Christelijke Werkgeversorganisatie, die voor Radio 1 Journaal in mei '97 het volgende stelde. Op de vraag waarom de Euro er moest komen, antwoordde hij, dat de duitse economie stagneerde waardoor de werkloosheid toenam. De D Mark was sterk, indien de economie nog meer zou stagneren dan zou de werkloosheid nog meer toenemen en zou de D Mark nog sterker worden, en derhalve moest de Euro er komen.

Op de vraag van de journalist wat er zou gebeuren indien de Euro er niet zou komen, antwoordde hij, dat in dat geval de banken de Europese Commissie zouden aanspreken uit schadevergoeding, en dat dan derhalve de belastingbetaler het gelag zou moeten betalen. Dat deze redenering juridische apekool is, de banken nemen immers zelf het risico van de Euro omzetting op zich, was deze moderne journalist blijkbaar even ontgaan.

Een ander voorstander van de Euro, die het nog fraaier maakte, was Prof. Dr. Frederick van der Ploeg, Hoogleraar Algemene Economie en Macro Economie aan de Universiteit van Amsterdam, en momenteel Tweede Kamerlid voor de PvdA. Hij zei gedurende een discussie programma op de locale Amsterdamse TV zender AT5, dat indien de Euro er niet zou komen, dat dan de stabiliteit van Europa in gevaar zou komen en dat er oorlog zou uitbreken. Bondskanselier Kohl heeft zich in soortgelijke bewoordingen uitgelaten(4).

In dit rijtje mag zeker Frau Simonz, Minister President van Sleeswijk-Holstein, niet ontbreken, die in maart '97 tijdens een zaterdagavond programma op de ZDF zei, dat er zo veel verwachtingen bij de mensen waren gecreëerd, dat de Euro er nu eindelijk maar eens moest komen.
In dit Eurokoor speelde natuurlijk ook Prof. Wim Duisenberg, tot 30 juni 1997 Directeur van De Nederlandse Bank en vanaf 1 juli '97 de eerste Directeur van de Europese Bank i.o. in Frankfurt a/Main, zijn deuntje mee, immers, zonder enig economisch argument, liet hij zich in soortgelijke bewoordingen uit in een intervieuw met NRC AH vlak voor zijn afscheid in juni 1997.

Aan de vooravond van de Eurotop werd Theo Waigel, de Duitse Minister van Financien, tijdens een speciaal ingelaste uitzending over de Euro op de ZDF telefonisch geconfronteerd met een kijker, die hem het volgende voorhield. Europa heeft in geheel geen democratische instituties, en de invoering van de Euro is dan ook te vergelijken met het bouwen van een huis en men begint met het dak. Op deze gevatte vraagsteller had Theo Waigel geen antwoord, en ook hij beriep zich op de zogenaamd geschapen verwachtingen. De D Mark en NL Gulden zijn sterke Europese valuta. Andere Europese landen, zoals Belgie en Frankrijk, hebben minder harde valuta. De Middellandsezeelanden hebben evident de zwakste valuta ten opzichte van de NL Gulden en D Mark. Door de hardste valuta te koppelen aan de zwakkere valuta betalen de landen met de sterkste valuta het financiële gelag. Het gevolg zal zijn dat de economie van relatief hoogontwikkelde Europese landen, zoals Duitsland en Nederland, via introductie van de Euro zal verarmen.

De Kerken varen historisch en traditioneel wel in een situatie van

a) oorlog en/of oorlogsdreiging en/of
b) armoede of de dreiging daarvan.


Drs. Eelco Brinkman, ex-fractieleider in de Tweede Kamer voor het CDA, liet zich een paar jaar geleden vlak voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer in mei 1994 ontvallen, dat er wellicht in de toekomst een rol voor de Kerk is weggelegd om bijstandsgerechtigden via de Kerk suppletie te geven om daarmee haar maatschappelijke positie te versterken. In het licht hiervan bezien wil ik ook iets kwijt over de toenemende aanwezigheid in de media van de Bisschop van Breda - en Voorzitter van Pax Christi Nederland -, Monsigneur Dr Muskens. Immers wat bedoelt deze vooraanstaande christelijke prelaat met armoedebestrijding?

Simpelweg het volgende.


1) Terugkeer naar het canonieke recht. Dat is ook nog eens uitgedrukt in de recente discussie rondom het kerkasiel van uitgeprocedeerde "asielzoekers" en illegalen.

2) De bevolking afhankelijk maken van de Kerk.

3) Het systematisch en consequent uithollen van de sociale voorzieningen, bijvoorbeeld met het quasi bevorderen van het asielbeleid, met als doel de samenleving te doen unterlaufen, onderlopen, zoals de Bisschop van Keulen en Grootprior van de Orde der Heilige Grafriddersvoor Duitsland(5), Anton Schlembach, zich in een onbewaakt ogenblik tijdens de WDR uitzending van 24 maart 1994 tussen 20:15 - 21:00 over deze Orde, geheten "Das Geheimnis der Grabesritter", liet ontvallen (p. 8 transcriptie): "Dass wir natuerlich auf diese Weise auch gewisse falsche politische Systeme unterlaufen wollen, das ist ganz klar."
Dat de democratie in die waardering als een vals politiek systeem wordt opgevat, wordt duidelijk uit het citaat van Grafridder Kardinaal Lorenz Jaeger uit 1953: "Die Spielregeln der Demokratie haben das Denken weithin verbogen. Da braucht es eine religioese Fuehrerschicht, die zich den ewigen Wahrheiten verschrieben hat."(p. 9 transscriptie). Kardinaal Jaeger was mede-oprichter van de "Abendlaendische Aktion", wier doel het was de democratische grondrechten ten behoeve van de z.g. Eeuwige Waarheden te beperken.

Wat onder "diese Weise", cf. citaat supra van Grootprior Schlembach, wordt verstaan wordt ook duidelijk uit de context van deze documentaire op p. 7 en 8 namelijk het opzettelijk en in overmatige mate laten binnenstromen van Moslims onder als draagvlak voor de herevangelisatie en uitholling van sociale voorzieningen.

4) Uit het voorafgaande kan men concluderen, dat de strategie van alle Christelijke Kerken en de invoering van de Euro op niets anders gericht is dan de ondermijning en eliminering van de liberale rechtsstaat en zonder meer terug te keren naar de dagen van voor 1789 zulks conform de Encycliek Breve Quod Aliquantum van 10 maart 1791, waarin is bepaald, dat alle vruchten van de Franse Revolutie als anti-christelijk wordt beschouwd, een dogma waaraan alle Protestantse Kerken zich tot de dag van vandaag onderworpen weten, omdat immers ingevolge kanoniek recht alle Encyclieken van de paus onaantastbaar zijn, een beginsel dat ook door de Protestantse Kerken wordt aanvaard(6).

Noten:
1) Woltgang Schlaeube, fractievoorzitter CDU/CSU voor de Bundestag, liet zich op 20 september jl. in soortgelijke bewoordingen uit.
2) Zie voor details bijdrage van Robert Ebert: "Duitse kerken en de Europese Eenwording", DVG oktober '97, p.14-16.

3) Behalve dat deze eeuwige waarden aan het einde van dit artikel zullen terugkeren, is het in deze context nuttig erop te wijzen, dat Mr Jaap de Hoop Scheffer, CDA fractievoorzitter in de Tweede Kamer, zich in het Paasnummer 1996 van Christen Democraten Aktueel navenant heeft uitgedrukt zulks in verband met de Paasboodschap. Het tapijt in de CDA Tweede Kamer fractie geeft een afbeelding van de vlag van de EU, de 12 sterren, hetwelk rechtstreeks verwijst naar Openbaringen hoofdstuk 12.

De belangrijkste christelijke epigoon in de PvdA, Drs Jan Pronk, zei tijdens Kruispunt Radio RKK/KRO d.d. 12/10/'97 dat de kerken het recht hebben en de plicht om de grenzen van de rechtsstaat af te tasten (cf. teletekst p. 324 RKK/KRO d.d. 12/10/'97).

4) Ook de President van de Duitse Bundesbank, Tietmeyer, zei onlangs in de eerste week van september 1997 in een lang interview in Die Woche, dat de introductie van de Euro een louter politiek-ideologisch gebeuren is terwijl het economisch voor de duitse economie er zeer veel voor te zeggen zou zijn tot uitstel van de Euro introductie over te gaan.

5) De Orde van de Heilige Grafridders, waarvan o.a. Michel Sabbah, Latijns Patriarch van Jeruzalem, lid is, heeft in 1933 via Franz von Papen Hitler aan de macht geholpen, en na de oorlog Nazi organisaties helpen ondersteunen. De grafridders bestaat grotendeels, afgezien van katholieke eerwaardigheidsbekleders, uit bankdirecteuren, voorzitters Raden van Bestuur, vooraanstaande academici en politici. Johannes Rau, Minister President van Nordrhein Westfalen en lid van het premium van de SPD, is er aan geaffileerd.

6) Letterlijk zegt deze encycliek dat de Verklaring van 1789 aangaande de Onvervreembare Rechten van de Burger anti-christelijk is.


http://www.netcetera.nl/dvg/1197euro.html
Els
Site Admin
 
Berichten: 3705
Geregistreerd: do apr 13, 2006 10:56 pm
Woonplaats: Amsterdam
Levensbeschouwing: Atheist, anarchist, materialist, anti-neoliberaal

Berichtdoor RdM » ma maart 16, 2009 11:25 pm

ja, ik vraag me dan toch af of de islam dan wel catalysator geweest is of gewoon makkelijk excuus. Ik vraag me af in hoeverre de christenen fundamenteler geworden zijn, en dat het niet gewoon door de boze islam is dat meer en meer mensen zich weer open stellen om te luisteren naar de "goeie ouwe christenen" die ze voorheen nog belachelijk en ouderwets vonden.

ze doen in ieder geval goeie zaken met de dreiging uit het oosten...
RdM
 
Berichten: 342
Geregistreerd: vr sep 05, 2008 2:53 pm

Berichtdoor Els » di maart 17, 2009 1:21 am

Ik maak me geen illusies over de imperialistische slag die de islam aan het voeren is, maar ik maak me ook geen illusies over de ambities van de kerk. In het openbaar leken ze een beetje uitgedoofd, maar achter de schermen zijn ze altijd waakzaam en op zoek naar een kans.
Maar de islam moet niet worden onderschat. Vooral de rijk gefinancierde ideologische propaganda door islamitische oliestaten zijn een belangrijke factor. Deze landen zullen hun grip op moslims in westerse landen niet zomaar loslaten, en daardoor integratie belemmeren.

De kerk begrijpt heel goed dat de instroom van een theocratisch ingestelde cultuur de seculiere democratie ondermijnt. De kerk kon niets tegen doen tegen de secularisering, maar hun strategie is moslims de kastanjes uit het vuur te laten halen, en daar dan op mee te liften.

Natuurlijk kun je je wel afvragen of we niet beter afwaren als we hier geen islamitische arbeiders naar toe hadden gehaald. Maar ook hier zit een addertje onder het gras, namelijk dat het laten vestigen van moslims in Europa het gevolg is van een deal met olielanden, die het westen onder druk zetten. En natuurlijk de idiote bereidwilligheid van westerse overheden om hierop in te gaan. Er werd begin jaren zeventig al gewaarschuwd voor de gevolgen, dus het is niet vol te houden dat men het toen niet kon bedenken. Daarom zie ik het als een bewuste strategie, en voor veel functionarissen in de overheid en de kerk was dat ook zo.

Ik denk trouwens ook niet dat christenen fundamentelistischer zijn geworden. Volgens mij zijn het vooral de religieuze machthebbers, zowel van het christendom als de islam, die zich constant bezighouden met het beinvloeden en indoctrineren van burgers. Daarin schuilt wel een gevaar, omdat ze demagogisch en imperialistisch zijn.
Els
Site Admin
 
Berichten: 3705
Geregistreerd: do apr 13, 2006 10:56 pm
Woonplaats: Amsterdam
Levensbeschouwing: Atheist, anarchist, materialist, anti-neoliberaal


Keer terug naar politiek, democratie en maatschappij



Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers. en 0 gasten